Unieważnienie wyborów na sołtysa wsi Kosin

Na podstawie przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego wywołanego na skutek zgłoszenia pisemnego protestu mieszkańca sołectwa Kosin ustalono, że  naruszona została zasada dokonywania wyboru sołtysa, w wyborach z dnia 9 maja 2015 r. Tym samym zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr 218/16 wybory na sołtysa zostały unieważnione.

Uzasadnienie do tej decyzji stwierdza, że wśród wyborców znajdowały się osoby nieuprawnione, których głos mógł zaważyć na wyniku wyborów. Komisja rewizyjna uznała, że po remisie 38 do 38 w pierwszej turze głosowania, wątpliwy stał się wynik drugiej tury 37 do 39. Według komisji głos tylko jednej osoby nieupoważnionej do głosowania mógł wpłynąć na wybór obecnego sołtysa Andrzeja Zycha. Mimo zgłoszenia tej nieprawidłowości przez przewodniczącego Rady  Miejskiej Adama Kołwzana do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich,  Prokurator Rejonowy stwierdził, że czyn nie miał znamion czynu zabronionego. Mimo odmowy wszczęcia postępowania, wybory unieważniono.

Część mieszkańców sołectwa Kosin jest tą decyzją oburzona i podjęła kroki mające na celu wyjaśnić decyzję o odwołaniu sołtysa wsi Kosin, poprzez nagłośnienie sprawy. Andrzej Zych w piśmie skierowanym do Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Kołwzana z dnia 24 lutego 2016r., stwierdza, że sprawa dotycząca unieważnienia wyborów powinna zostać zamknięta tuż po decyzji Prokuratora Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich, oraz że jego odwołanie ma na celu zatajenie tajemnic z działalności poprzedniego sołtysa. Żąda także anulowania podjętej uchwały o jego odwołaniu i rozważa możliwość powiadomienia właściwych organów kontrolnych, które powyższą sprawę zbadają.

UCHWAŁA 218/16

GŁOSOWANIE

Mateusz Grzymałowski

11 Komentarze

 1. Jako mieszkanka Kosina jestem oburzona taką decyzją UM, dopiero gdy p. Andrzej Zych został sołtysem w Kosinie zaczęło się coś dziać. Nasze dzieci dostawały za darmo paczki na Dzień Dziecka i na Mikołajki. Nie dokładaliśmy do paczek ani grosza, za to poprzedni sołtys zbierał od nas ciągle składki na paczki a sam dawał nasze pieniądze na Kościół i na szkołę. Panie Andrzeju jesteśmy z Panem i nie pozwolimy przejąć władzę donosicielce. Głowa do góry, stoimy murem za Panem wiemy, że PAN się tutaj urodził i wychował i wkłada Pan w to miejsce serce. Jak będzie trzeba, zrobimy urzędowi hałas.

  • Śmieszni jesteście!!! sami sobie piszecie komentarze droga rodzinko od byłego sołtysa hehe żenada.Mieszkańcy mieli i mają rację wybory były sfałszowane i dobrze o tym wiecie.I nie piszcie więcej głupot na forum publicznym i nie straszcie drugiej osoby bo to karalne.Więcej nie będę pisał bo nie chcę spaść do waszego niskiego poziomu Paulino hehe

   • Tak prawdę powiedziawszy nie wiem, o którego sołtysa chodzi, tego co już był i po 12 latach nareszcie odszedł, czy ten jest były, co rządzi. Bolek, faktycznie Bolek, bo tak samo musi mieć tłumacza,żeby go zrozumieć można było

   • Jak za niski poziom, radzę wybrać się na uniwersytet, a czytać obowiązku nie ma, co kto napisał. Bolek wie, kto pisze komentarze, bo jest natchniony przez Matkę Boską, co ją także w klapie nosi. Biedna Ona

   • Jak nie ma argumentów to się obraża. Faktem jest,że Urząd usiłuje coś ukryć. Po 10 miesiącach namawia Komisję Rewizyjną złożoną z trojga nie- prawników,żeby wydali wyrok. Prokurator nie zarządził śledztwa, bo nie było podstaw, nie było znamion przestępstwa, a troje ludzi- radnych, którzy maja d czynienia z prawem, ale może z prawem jazdy, wypowiada się, na temat, na który nie powinni zabierać głosu, bo się na tym nie znają, każe im się poprawiać zawodowych prawników i uzasadnia się ich działania donosem. Śmierdzi? Ano śmierdzi.

   • Na panią głosowały osoby nieuprawnione do głosowania. Złożyła skargę na swoich. Ale wstyd. Na imię mam trochę inaczej i na inną literę. Zgaduj zgadula.

 2. Niestety Bolciu, muszę Cię zmartwic, ale jest dużo mieszkańców zadowolonych z nowego sołtysa i jego dzialalnosci. Wybory fałszuje sama sobie ta pani która donosi. Na nią też nielegalnie głosowano chyba były o tym wpisy na FB. Pani od razu pobiegła do urżedu i do Baka od Lubuskiej. Ekipa z zielonego jeepa. :)))))

 3. Ciekawy przypadek, Rada Gminy nie potrafi rzetelnie przeprowadzić wyborów sołtysa ale potrafi odwołać. Prawdopodobnie komuś zależy aby sołtysa w tej wsi nie było. Sposób jest prosty wystarczy, że każdorazowo w głosowaniu weźmie udział kilka osób z kosmosu a po wyborach jedna ze stron ogłosi protest i tak w kółko można wybierać i unieważniać. Głupie ale skuteczne.

 4. Najlepiej kogoś szykanować Bolek po PRAWDA w Oczy kole
  Sołtys okazał gest CZŁOWIECZEŃSTWA to wam już przeszkadza Coś Wam powiem Nauczcie się przegrywać żeby zacząć wygrywać tylko trzeba być Prawdziwym Człowiekiem z Sercem żeby to zrozumieć waszą Chciwość niszczy was od środka taka jest Rzeczywistość .

 5. Tak obserwując poczynania pewnych osób odsówających Sołtysa Kosina od jego stanowiska
  wygląda na to że obecny Sołtys komuś przeszkadza nie da się tego ukryć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*