Ulica Zaułek

Ulica Zaułek remontowana jest od wielu lat z marnym skutkiem.  Mieszkańcy skarżą się na fakt, że ciągłe wysypywanie na nią piasku w celu załatania dziur przynosi więcej szkody niż pożytku.

Po każdym kolejnym remoncie, który ma miejsce co roku, dziury pojawiają się po tygodniu od wykonania prac. Sama droga przez lata „napraw” (nasypywania ziemi) jest położona wyżej niżeli pobocza. Starsi mieszkańcy wspominają, że poziom drogi przez lata podniesiono o co najmniej 20-30 cm. Skutkuje to tym, że podczas ulewnych deszczy woda zalewa posesje znajdujące się przy drodze. Podczas większych opadów zalewane są podwórka, garaże, pomieszczenia gospodarcze oraz dojścia do pojemników na śmieci. Sytuacje dodatkowo pogarsza wjazd od strony nowo wyremontowanej ulicy Niepodległości, przez który podczas opadów woda wlewa się wprost na ulicę Zaułek.

„Sąsiedzi nawieźli piachu i zasypali część podwórza, żeby woda nie wchodziła na ich posesję, ale i to nie pomogło. Po ostatnim remoncie woda znów ich zalewa” – mówi jeden z mieszkańców wskazując na sporą kałużę.

„Nasze podwórze jest już prawie 15 cm niżej niż poziom drogi” – skarży się kolejny mieszkaniec

Mieszkańcy ubolewają, iż mimo opłacania przez nich podatków miasto w żaden sposób nie zamierza ich problemu rozwiązać, wskazując na budowę ulicy Owocowej przy której stoją tylko dwa domy. Jeden z mieszkańców niejednokrotnie zgłaszał sprawę burmistrzowi, który za każdym razem argumentował brak działań, brakiem środków w budżecie.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*