Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która miała na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego. Od 5 do 9 grudnia  2016 roku odbyło się  szereg spotkań, podczas których uczestnicy  mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora. Wydarzenia, które  miały miejsce w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych  zostały szeroko promowane w mediach społecznościowych, na stronach internetowych oraz w publikacjach Komisji Europejskiej.

Do tak szczytnej i ważne akcji przyłączył się  również  Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Drezdenku, który w  ramach Tygodnia Umiejętności Zawodowych pod hasłem „Odkryj Swój Talent”, promował swoje działania z  zakresu  szkolenia  zawodowego. Organizatorzy spotkania – nauczyciele przedmiotów  zawodowych – przygotowali różnego rodzaju przedsięwzięcia, które wskazały na wartość i ogromny potencjał kierunków zawodowych. Odbyły się  między innymi warsztaty, wykłady, spotkania  czy konkursy. Drezdenecka  młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu  na temat: „Poradnictwa  żywieniowego”, który  wygłosiła pani doktor Joanna Kuriańska- Wołoszyn z Akademii im. Jakuba  z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Odbyły się również warsztaty pt. „Techniki malarskie” w Hurtowni Budowlanej „Antczak” czy spotkanie z przedstawicielem Wydziału Budownictwa i Architektury Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zaproszono również uczniów szkół zawodowych, gimnazjalistów i ich rodziców na  wykład,  w ramach  którego  zaprezentowano kierunki kształcenia w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa, sprzedawca, jak również przedstawiono działania związane z realizacją projektów unijnych w kształceniu zawodowym na lata 2017-2022. Odbyły się również konkursy  zawodoznawcze, które  wyłoniły najlepszych znawców zawodu: „Hotelarzem roku” zostały Aleksandra Bojarczuk i Aleksandra Przybysz, „Budowlańcem roku”-  Jakub Pijet i „Sprzedawcą roku”- Kamil Mądrawski.

Organizatorzy Tygodnia Umiejętności Zawodowych kierują podziękowania nie tylko w stronę zaproszonych i przybyłych gości, ale  również  dziękują   sponsorom za zaangażowanie  w  organizację   konkursów: panu Romanowi Cisowskiemu- dyrektorowi Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Strzelcach Krajeńskich, państwu Grażynie i Zygmuntowi Drelich, Wioletcie i Dariuszowi Fijak, Dorocie i Andrzejowi  Jabłońskim, Małgorzacie i Piotrowi Zajkowskim.

Działania, które zostały podjęte  w Europejskim  Tygodniu  Umiejętności Zawodowych jednoznacznie  wskazują iż wzrasta  prestiż i zainteresowanie   kierunkami zawodowymi, co jest szczególnie ważne dla uczniów, placówek oświatowych i przyszłych pracodawców.

Edyta  Grzechowiak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*