Tradycyjna Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odwołana decyzją władz Sejmu RP

Wczoraj tzn. 17.05.2018r. Kancelaria Sejmu poinformowała młodych posłów o tym kuriozalnym zdarzeniu:

„Mając na uwadze względy organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, zdecydowano o odwołaniu posiedzenia SDiM. Chcemy by sesja odbywała się w warunkach pozwalających na zrealizowanie celów edukacyjnych projektu i by uczestnicy SDiM mogli swobodnie poznać siedzibę Sejmu. Jednocześnie zapewniamy, że na bieżąco będziemy Was informować o wszystkich kolejnych decyzjach podjętych w tej sprawie. Mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią.” – piszę zespół Wszechnicy Sejmowej.

Młodzi posłowie zdają sobie jednak sprawę, że powodem odwołania sesji jest protest niepełnosprawnych: Dorośli znów zawiedli młodzież, która od kilku miesięcy bierze czynny udział w tym wspaniałym projekcie jakim jest Sejm Dzieci i Młodzieży, ale my nie pozwolimy na ignorowanie głosu młodego pokolenia.

Pierwszy raz zawiodłem się na obecnej władzy, gracie nie fair. […] Dlatego młodzi ludzie z całej Polski przyczyniają się do akcji „Parlament Dzieci i Młodzieży” mając na uwadze to, że Sejm to ludzie, nie budynek. Chcemy zorganizować Sejm Dzieci i Młodzieży w innym miejscu i mamy nadzieję, że pan Marszałek i władze Sejmu RP pozwolą na to, aby posiedzenie SDIM odbyło się w zapowiedzianym przez nich wrześniu, bo 1 czerwca jest już zarezerwowany na I sesje PDIM.

Koordynator Parlamentu Dzieci i Młodzieży w Województwie Lubuskim, Poseł na SDIM XXIV kadencji Bartłomiej Jędrzejczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*