Świetny występ drezdeneckich kickboxerek!

Anna Mamot i Julia Blatkiewicz to zawodniczki Klubu Sportowego Dragon, który to ma swoją siedzibę w Drezdenku, Gorzowie, Strzelcach i wielu innych miastach i miejscowościach.

Dziewczyny od 2014 roku trenują pod okiem trenera Bartłomieja Więskowicza. Oprócz osiągnięć w Taekwon-do ITF Ania i Julia w tym roku spróbowały swoich sił i umiejętności w kickboxingu z rewelacyjnym efektem.

Na wstępie pozwolę sobie wyjaśnić zasady rywalizacji sportowej w formułach walki w kickboxingu. Kickboxing charakteryzuje się tym od innych sportów walki, że posiada on duży wybór formuł walk dla zawodników. I tak w kickboxingu wyróżniamy:

  • Pointfighting – walka przerywania po każdym zdobytym punkcie, liczy się tu prędkość i technika poruszania się na macie o wymiarach 9 m na 9 m, w tej formule zawodnik może stosować techniki kopnięć powyżej pasa oraz techniki uderzeń wszelakiego typu, siła uderzeń w przeciwieństwie do niektórych formuł nie musi być kontrolowana, dozwolone techniki nokautujące przeciwnika, walkę wygrywa zawodnik, który zdobędzie większą ilość punktów lub znokautuje przeciwnika,
  • Light contact – walka w systemie ciągłym na macie 9 m na 9 m, w przeciwieństwie do poprzedniej formuły zawodnik musi kontrolować siłę kopnięć i uderzeń, dozwolone są techniki bokserskie oraz kopnięcia powyżej pasa, walkę wygrywa zawodnik, który zdobędzie większą ilość punktów,
  • Light Kick – zasady obowiązują takie same jak w light contact z małym wyjątkiem, dozwolone są kopnięcia poniżej pasa tzw. low kick (kopnięcie na udo),
  • Low kick – jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie, techniki nożne wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca trafień, dozwolone są kopnięcia w wewnętrzne i zewnętrzne uda, walki toczone są tylko na ringu,
  • Full contact – jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie, techniki nożne wykonywane są z pełną siłą, dozwolone są kopnięcia powyżej pasa, walki toczone są tylko na ringu.

Na Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w Lesznie 6-7-8 maja Julia Blatkiewicz w swojej kategorii wiekowej i wagowej zdobyła brązowy medal w  pointfightingu oraz brązowy medal w light contact.

Na Mistrzostwach Polski Seniorów i Weteranów w Kurzętniku 20-21-22 maja Anna Mamot zdobyła tytuł Mistrza Polski w pointfightingu oraz tytuł Mistrza Polski w light contact.

Dziewczynom należą się wielkie słowa uznania i ogromne brawa. Swój sukces zawdzięczają bardzo starannym przygotowaniom, setkom godzin spędzonych na sali i hektolitrom wylanego potu podczas ćwiczeń na zajęciach jak i poza salą.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Bartłomiej Więskowicz III DAN

wiceprezes Klubu Sportowego Dragon

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*