Street workout park w Drezdenku?

Street workout park jest niczym  innym jak miejscem w którym każdy, kto chce zadbać o zdrowie, kondycje fizyczną znajdzie miejsce by móc potrenować na sprzęcie składającym się z drabinek, drążków, barierek treningowych, lin, siatki do wspinaczki, worka bokserskiego oraz opon od traktora i samochodów, dzięki którym w sposób kompleksowy będzie mógł trenować całe ciało.

Ogólnodostępny i darmowy street workout park to warta rekomendacji odskocznia od codziennych problemów i zadań, jakie czasem zdają się być nie do pokonania. Na szczęście dzięki ćwiczeniom na świeżym powietrzu, dotleniony organizm zaczyna produkować substancje pozytywnie wpływające na myślowe procesy i psychikę. Wielkie problemy dnia codziennego stają się malutkie i łatwe do pokonania.

Problem polega na tym, że takiego obiektu w Drezdenku do tej pory w plenerze nie było. Owszem, miasto postawiło dwie mało uczęszczane „zielone” siłownie, ale to raczej propozycja dla osób mniej sprawnych lub starszych.

W samym Drezdenku rośnie liczba osób aktywnych fizycznie, nie wszystkich cieszy siłownia i ćwiczenia z ciężarami więc będą szukać alternatyw. Sam park daje także nieograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o urozmaicenie form aktywności fizycznej, może być kompleksowym uzupełnieniem na potrzeby innych dyscyplin sportowych. To wszystko dzięki mnogości urządzeń, które można wykorzystać do treningu. Street workout można połączyć z joggingiem lub jazdą na rowerze (w szczególności gdy urządzenia do ćwiczeń, na które się wybieramy są oddalone od miejsca zamieszkania). Treningowi w formie street workoutu zaufali profesjonalni sportowcy, dlatego warto jest wypróbować tą formę aktywności fizycznej w myśl zasady „trening czyni mistrza”.

Drezdenecki projekt Street Workout Park popierają:

Adam Sieinski – trener kettlebell i fitness, zawodnik Kick-Boxing, Taekwon-do oraz Kettlebell Bolt. Prowadzi zajęcia fitness z wykorzystaniem odważnika turniejowego w Centrum Sportowym Dragon w Drezdenku. Mistrz Województwa Lubuskiego w Kickboxingu, formule Light Contact. Wicemistrz Niemiec z Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Kickboxingu, formuła Kick Light. Wicemistrz Niemiec z Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Kickboxingu, formuła Light Contact. Wicemistrz Pucharu polski w international Taekwon-do Federation ITF.

Park street workoutowy byłby świetną promocją aktywnego i zdrowego trybu życia w naszym mieście. Coraz więcej osób swój wolny czas spędza aktywnie na świeżym powietrzu jak i na salach treningowych.

Aurelia Komo-Libio – trener kettlebell i instruktor sportu, prowadzi zajęcia Kettlebell Fitness, które są formą treningu z dodatkowym obciążeniem odważnikiem kulowym w Starym Kurowie, Drezdenku i Strzelcach Kraj. Jest Kilkukrotną zdobywczynią tytułu Mistrza Polski w Kettlebell Bolt. Dwukrotnie zdobyła drugie miejsce w Runmageddon rekrut i Classic, pierwsze i drugie miejsce w Runmageddon games, oraz pierwsze miejsce w biegu organizowanym przez Dzikie Dziki z Gorzowa Wielkopolskiego.

Park byłby bardzo fajnym miejscem do zrobienia ogólnorozwojowego treningu dla ludzi aktywnych, a tych jest coraz więcej w mieście

Bartłomiej Więskowicz – III DAN Taekwon-do ITF, I DAN Taekwon-do WTF, multimedalista Mistrzostw Polski oraz Europy w kickboxingu i Taekwon-do ITF. Czynny zawodnik oraz członek Kadry Narodowej Taekwon-do ITF. Główny promotor Centrum Sportowego Dragon w Drezdenku Kickboxing – Taekwon-do – Samoobrona – Fitness. Jego podopieczni zdobywają najwyższe laury na zawodach krajowych jak i międzynarodowych.

Na prośbę o wsparciu akcji powstania Street Workout Park w Drezdenku z miłą chęcią przyjąłem propozycję pomysłodawców. Dodatkowo sam jestem fanatykiem kalisteniki, która to na stałe zagościła w moich treningach. Street workout jest niczym innym jak miejską wersją kalisteniki. Ćwiczenia te odbywają się jedynie na świeżym powietrzu w dostosowanym do tego miejscu. Myślę, że każdy laik doceni tego typu miejsce, które z pewnością zrzeszać będzie ludzi promujących zdrowy i sportowy tryb życia. W ostatnim czasie moda na sportowy tryb życia wprowadza na nasze podwórka miejskie tzw. siłownie, lecz zainteresowanie jest nimi bardziej w formie zabawy lub dla osób starszych. Parki Street Workout przeznaczone są głównie dla osób w wieku gimnazjalnym lub szkół średnich. Trzeba z przykrością stwierdzić, że ta grupa jest wyjątkowo zaniedbana, nie każdemu pasuje gra zespołowa, kolarstwo, biegi lub chociażby sporty walki. Ćwiczenia, które można wykonywać w takim parku są jedną z najzdrowszej formy kształtowania tężyzny fizycznej oraz sportowej sylwetki. Najzdrowszą dla tego, bo pracujemy tylko i aż z ciężarem własnego ciała. Nie ma się, co oszukiwać ćwiczenia w siłowniach powoli przechodzą do lamusa ze względu na wpływ obciążenia stawów i mięśni dodatkowym ciężarem często przesadzonym. Ćwiczenia kalisteniczne stosowane od wieków w Grecji, Rzymie przez atletów i lekkoatletów wracają do łask ze względu na ich zdrowy wpływ na nasz organizm oraz ekonomiczny aspekt. Niewielkim kosztem można nakłonić młodych ludzi do wyjścia na świeże powietrze spotkanie się i przy okazji korzystać z parku workout. Polecam każdemu niedowiarkowi takiej formy ćwiczeń. Wiadomka początki są trudne i irytujące, ale forma rośnie w zaskakującym tempie.

Damian Sikoraprezes klubu Morsy Puszczy Noteckiej, oficer WP, triathlonista, maratończyk, a przede wszystkich pasjonat i instruktor sportów siłowych oraz survivalu.

Znakomita większość młodych osób zaczyna swoją przygodę ze sportem od treningu na siłowni, a to błąd ze względu na negatywny wpływ na postawę oraz rozwój układu kostnego młodych organizmów. Wspaniałą alternatywą dla siłowni jest właśnie trening street workoutowy wykorzystujący wyłącznie masę własnego ciała. Dzięki takiemu treningowi możemy rozwijać zarówno mięśnie powierzchniowe jak i głębokie co pomoże osiągnąć nam wymarzoną sylwetkę oraz sprawność fizyczną. Trening na świeżym powietrzu, trening grupowy, nauka nowych ćwiczeń, tworzenie społeczności street workoutowej to jest to czego potrzebuje młodzież naszego miasta, ale i starsze osoby także podpisuje się obiema rękami pod tym projektem.

Wszystkie osoby zainteresowane pomocą w realizacji pomysłu proszę o kontakt:

redakcja@idrezdenko.pl

adas1988@onet.eu

Zachęcamy do udostępniania informacji o tym przedsięwzięciu! Im więcej osób popierających ten projekt tym większa szansa na jego powstanie!

LISTA DO ZBIERANIA PODPISÓW

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*