Starania o ścieżkę rowerową na trasie Drezdenko – Rąpin.

Wniosek o budowę ścieżki rowerowej na odcinku Drezdenko – Rąpin jest obecnie na etapie kompletowania podpisów, których udało się na chwilę obecną zebrać ponad 800.

Radny Mariusz Suchecki, który jest jednym z inicjatorów akcji, złożył na kwietniowej sesji rady miejskiej interpelację w tej sprawie. Od tamtej pory pod petycją o budowę ścieżki rowerowej podpisali się m.in. Sołtysi i mieszkańcy wsi Rąpin, Grotów, Lubiatów i Czartowo. Już w najbliższych dniach pismo z podpisami powinno trafić do Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Mieszkańcy w/w wsi, chcący udać się do pracy, szkoły, lekarza, na zakupy, a nie posiadają własnego mechanicznego środka transportu, zmuszeni są skorzystać z jedynej trasy prowadzącej do miasta jaką jest droga wojewódzka nr 160. Na tym odcinku drogi bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków, również śmiertelnych. Problem braku ścieżki dotyczy, także mieszkańców Drezdenka, którzy dość często ze względu na walory przyrodnicze Puszczy Noteckiej wybierają się na grzyby, ryby, nad jezioro lub na rekreacyjna przejażdżkę rowerem.

Droga prowadząca w stronę Międzychodu jest w złym stanie technicznym i pokonanie jej rowerem jest niebezpieczne. Od 2017 roku mają ruszyć prace związane z remontem 10-kilometrowego odcinka tej trasy, niestety nie uwzględniają one budowy ścieżki rowerowej. Mieszkańcom zależy na poszerzeniu jednego pasa drogi i oddzieleniu go barierkami. Jeżeli wraz z nawierzchnią drogi nie wybuduje się ścieżki rowerowej to samochody automatycznie będą poruszać się z większą prędkością co także jest śmiertelnie niebezpieczne dla rowerzystów – ostrzega Mariusz Suchecki.

Wielu mieszkańców zauważa, że taka ścieżka przydałaby się też do innych wsi m.in. do Niegosławia, Osowa, Trzebicza, Lubiewia i Zagórza.

Mateusz Grzymałowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*