Skatepark w Drezdenku? Odważna inicjatywa uczniów Technikum Budowlanego.

Autor: UM Drezdenko

W piątek 27 listopada o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku odbył się zapowiadany przez uczniów Technikum Budowlanego i ich nauczycieli event promujący projekt budowy obiektów rekreacyjnych w naszej gminie.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele stowarzyszenia LGD Brama lubuska,  starosta Edward Tyranowicz, wicestarosta Bogusław Kierus, z UM w Drezdenku Patrycja Kaźmierczak i Anna Oźminkowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Roman Cisowski, przedstawiciel Wydziału Architektury Uniwersytetu Zielonogórskiego i Budownictwa Bartosz Michalak, wicedyrektor ZSP Drezdenko Beata Hinz, Stowarzyszenie Alternatywna Gmina Edyta Anna Dobrychłop-Amrogowicz, Redaktor Naczelny Drezdenko Bez Cenzury Mateusz Grzymałowski.

Goście zostali  zaproszenie przez nieformalną grupę „Budowlanka”, działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku a także koordynatora projektu, panią mgr inż. Beatę Stoińską. Zaproszone osoby miały zaszczyt uczestniczyć w finałowym evencie podsumowującym projekt młodzieży pt. „Przenosimy Narodowy do nas”, realizowany w ramach Budżetu Inicjatyw Obywatelskich dla Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych.

Celem nieformalnej grupy „Budowlanka” jest  utworzenie innowacyjnego w regionie profesjonalnego skateparku, a w przyszłości kolejnych obiektów infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Uczniowie dowiedzieli się, że od blisko lat jest już wykonany projekt budowlany i wyznaczony teren pod jego budowę. Mają nadzieje, że zorganizowane przez nich spotkanie z przedstawicielami LGD Bramy lubuskiej i UM w Drezdenku, zaowocuje realizacją inwestycji.

Koordynator projektu Pani Beata Stoińska zapewnia, że wraz z uczniami będą działać dalej. Chciałaby także,na najbliższym wyjeździe podpisać z Uniwersytetem Zielonogórskim umowę patronacką.

Uczniowie nie zamierzają zaprzestać tylko na budowie Skateparku, kolejnym projektem, który chcieliby zrealizować jest Street Workout Park.

Będziemy monitorować tą nasza perełkę jaką jest długo oczekiwany skate park. Uczniowie chcą oprócz tego, aby powstał street workout park, co jest możliwe do wykonania w ramach małego grantu. – mówi Beata Stoińska, koordynator projektu.

Street workout park jest drugą inicjatywą. Patrząc na inne miasta, więcej ludzi korzysta z siłowni zewnętrznej tego typu niż na przykład z siłowni jak ta przy hali sportowej – mówi Damian Masłowski, uczeń 4 klasy Technikum Budowlanego.

W trakcie spotkania przeprowadzono konsultacje pomiędzy Gminą Drezdenko a LGD Brama Lubuska w zakresie możliwości wsparcia projektu budowy skate parku.

Jak ma wyglądać skatepark?

Projektanci Slo Concept wykonali pełną dokumentację projektową skateparku w Drezdenku, którego powierzchnia będzie wynosiła ok. 550 m². Jest on doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników oraz doświadczonych riderów z różnych dyscyplin sportowych, którzy pracują nad podnoszeniem swoich umiejętności. Park został zaprojektowany w formie otwartego bowla, a jego elementy zostały wkomponowane w architekturę uliczną.

Więcej o projekcie SLO CONCEPT

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*