Puchar Polski 2017 ALMMA Sochaczew zakończony sukcesem trzech zawodników z Drezdenka!!!

Po raz pierwszy w Sochaczewie walki toczyły się jednocześnie w trzech octagonach, a transmisję prowadzoną na żywo w internecie śledziło ponad sto tysięcy widzów. ALMMA to cyklicznie odbywająca się impreza MMA w Polsce, a zarazem największa pod względem ilości startujących zawodników. Polskie zawody MMA, w których biorą udział zawodnicy z całej Europy walczący w formule mieszanych sztuk walki. MMA czyli mixed martial arts skupia takie sztuki walki jak mauy thai, brazylijskie jiu-jitsu czy zapasy. Drezdenko reprezentowali trzej zawodnicy Mateusz Wyrwa, Dominik Perzanowski oraz Piotr Perzanowski.

Piotr stoczył w sumie jedną walkę, którą wygrał przez techniczny nokaut, w pierwszej rundzie po około 3 minutach walki, gdzie sędzia przerwał pojedynek po jego uderzeniach z dosiadu w parterze. Po tej walce miał walczyć w finale, ale z racji tego, że przeciwnik złapał kontuzje wygrał przez jego wycofanie się. Piotr Startował w kategorii wagowej do 84 kg w formule full contakt, ostatecznie zdobywając złoto. Zasady full contakt są dokładnie takie jak w zawodowym MMA z tą różnicą, że zawodnicy walczą w kaskach. W tej kategorii udział mogli brać zawodnicy walczący również w zawodowym boksie z rekordem do 5. wygranych. Piotr aktualnie planuje zakończyć karierę amatorską i po wakacjach chciałby stoczyć zawodową walkę. Przez to, że obecnie pracuje i trenuje za granicą, swój pierwszy zawodowy pojedynek stoczy w Anglii około listopada.

Dominik Na zawodach stoczył 2 walki obie wygrał przed czasem. Jedną przez poddanie się przeciwnika a drugą przez techniczny nokaut. Startował w formule full contact w kategorii do 77 kg, gdzie ostatecznie zdobył złoty medal. W marcu startował w Pucharze Wielkopolski, gdzie również zdobył pierwsze miejsce. Wraz z bratem już w 2016 roku zaczęli interesować się zawodami ALMMA. Do zawodów przygotowywał się w klubie MMA Devil w Poznaniu, gdzie na co dzień studiuje. Również wiele treningów przeprowadził z Mateuszem w Drezdenku pomagając mu w przygotowaniach do jego debiutu. W tym roku kolejne starty planuje na październik i listopad.

Mateusz od zawsze interesował się MMA, towarzyszył Dominikowi i Piotrowi na wielu zawodach jako kibic. Po pewnym czasie zaczął z nimi trenować i postanowił zobaczyć jak to wszystko wygląda z drugiej strony klatki. Swój debiut na tak dużych zawodach bez wątpienia może zaliczyć do udanych. Startował w kategorii do 84 kg w formule Pierwszy Krok, ponieważ był jego debiut. Podczas zawodów stoczył 3 walki, pierwszą wygrał przez duszenie zza pleców, drugą przez decyzję sędziów i finałową przegrał przez decyzję sędziów po ciężkiej walce. Mateusz na co dzień trenuje w klubie K.O.Zak Gorzów, gdzie jest pod bacznym okiem trenerów i reszty chłopaków. Następnym start planuje 7 października w Poznaniu i 19 listopada na Mistrzostwach Polski w Sochaczewie.

Chłopaki poziom zawodów oceniają bardzo wysoko, zorganizowane były profesjonalnie, wszyscy trzej wrócili pełni wrażeń z medalami. Zawodnicy chcieliby szczególne podziękować sponsorom i wszystkim, którzy ich wspierali.