Przygoda z Telewizją Polską TVP 3 w Gorzowie Wielkopolskim…

Współczesna edukacja to już nie tylko aktywizujące metody pracy na zajęciach, bogato wyposażone sale lekcyjne, nowoczesne  podręczniki, ciekawe konkursy,  ale dzisiejsza młodzież potrzebuje zdecydowanie czegoś innego, czegoś,  co ją zainspiruje, wzbogaci, wskaże drogę do dalszej edukacji, przyszłego zawodu czy sposobu na życie…

Odpowiadając zatem na potrzeby młodego człowieka, uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują przedmiot uzupełniający – Dziennikarstwo, zawitali do Oddziału Telewizji Polskiej w Gorzowie Wlkp.

„Młodzi dziennikarze” mieli niebywałą okazję, aby poznać tajniki i organizację pracy dziennikarzy regionu lubuskiego. „Przewodnikiem” po świecie Telewizji Regionalnej TVP 3 była Pani Kinga Ratkiewicz (dodajmy absolwentka drezdeneckiego Liceum Ogólnokształcącego), dzięki której młodzież z niekłamaną satysfakcją, ale i z lekką tremą przemierzała kręte korytarze Telewizji Polskiej.

 W pokoju wydawcy i prezentera, powitał młodzież Pan Wojciech Kuska, który  wyjaśnił, na czym polega rola wydawcy, o czym rozmawiają dziennikarze na kolegium redakcyjnym oraz jak zredagować poprawnie artykuł prasowy. Następnie Pan Rafał Stępień (kierownik wydziału techniki) wprowadził młodzież w świat emisji dźwięku, do studia nagrań, reżyserki. Pani Marta Czarnecka – Wojda (dziennikarka i prezenterka) wyjaśniła młodym ludziom, m.in.: jak tworzy się programy autorskie, gdzie dziennikarz powinien szukać interesujących tematów i w jaki sposób radzi sobie z tremą przed programem. Największą jednak niespodzianką dla uczestników wyjazdu edukacyjnego była możliwość wejścia do studia nagrań, które młodzież doskonale zna z „Informacji Lubuskich”. Dodatkowo można było sprawdzić się w roli prezentera czytającego tekst z promptera (urządzenie służące do wyświetlania wcześniej zapisanego tekstu, który jest czytany przez osobę stojącą przed kamerą) i  zobaczyć się na „na żywo” na wizji (odważna postawa Elizy Kulak).

Jak podkreślają młodzi ludzie, tego typu wyjazdy są  bardzo ważne, gdyż uświadamiają  młodzieży, że mądre podejście do edukacji, planowanie swojej przyszłości, wytrwałe dążenie do celu, rozwijanie swoich zainteresowań i oddanie się swojej pasji, może dać nam poczucie pełnej satysfakcji z tego, co robimy w naszym życiu…

Edyta Grzechowiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*