We wtorek kolejny protest pod Urzędem Miejskim w Drezdenku

7 listopada 2017 roku o godzinie 16.30 odbędzie się trzeci już protest przeciwko budowie w miejscowości Stare Bielice zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych i niebezpiecznych.

W ten sam dzień w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Drezdenku o godzinie 17:00, odbędzie się wspólne posiedzenie komisji, na którym radni będą analizować uwagi do projektu zagospodarowania przestrzennego dla działki 167 w Starych Bielicach.

Do kolejnej manifestacji skłoniły mnie słowa burmistrza Pietruszaka, które wypowiedział do kamer TVN. Obiecał, że jeżeli będzie więcej uwag negatywnych do projektu, to wycofa się z inwestycji. Chcemy aby Burmistrz oraz radni czuli presję. – mówi Eryk Barłóg, organizator protestu.

8 Komentarze

 1. Panie Agencie Protestujących wypowiadam się bo mogę ,sprawa jest w toku nic nie jest przesądzone ,interesuje się tą sprawą bo ona także mnie dotyczy .Na protestach byłem i na pewno będę , jak na razie to czysta amatorszczyzna . Ujawnić się nie ujawnię bo boje się o własne bezpieczeństwo , ten protest kipi agresją , proponuje wymieniać poglądy , argumenty w cywilizowany sposób ,bez rękoczynów 🙂 i wzajemnego obrażania się 🙂 Może megafon wam przyniosę żeby dokładnie słyszeć co wykrzykujecie . 🙂
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich zainteresowanych sprawą.

  • Panie Serdeczny, nie o rękodzieło 😉 tu chodzi.
   Chcę zaprosić Pana na piwo i wymienić argumenty w najbardziej cywilizowany z możliwych sposobów. 🙂

   Tak, sprawa jest w toku, ale ja nie wróżę Wam sukcesu. Szkoda Waszego czasu w Drezdenku i pieniędzy na wynajmowane przez Was apartamenty. Mam więc nadzieję, że walizki macie już Panowie spakowane. Rozumiem Panowie, że dużo i usilnie żeście nad tym projektem pracowali, wiele energii i środków na to poświęcili, aby ta „przetwórnia toksycznych owoców cywilizacyjnych” wypaliła, ale na Waszym miejscu już dawno pozbyłbym się złudzeń co do naszej lokalizacji. W ogóle ręce precz od Doliny Noteci, bardzo proszę i innych ostoi ekologii w Polsce. Dziękuję za wysłuchanie i również pozdrawiam przeserdecznie 🙂 🙂 🙂

 2. Przykro mi bardzo ale nie skorzystam z zaproszenia , nie pije alkoholu ,dla mnie alkohol to trucizna ,przyczyna nieszczęścia tysięcy ludzi i ich rodzin . Pan świadomie lub nie sponsoruje kampanie piwowarską 😉 ,jak Pan widzi dla jednych trutka a dla drugich wyborny napój przy którym można konwersować i miło spędzać czas ,mam nadzieje , że rozumie Pan do czego zmierzam , tak samo jest z tą inwestycją. ;););););). Według mnie nikt tu nie jest winny to kwestia argumentów i celów jakie chce się osiągnąć.

  • Cieszę się, że Pan nie pije alkoholu.
   Tak się składa, że osobiście również tego nie robię ze względów wymienionych powyżej przez Pana oraz wielu innych:
   https://www.youtube.com/watch?v=X3LyJibJGVA
   Jak Pan jednak widzi, byłem w stanie nawet postawić Panu piwo, wysuwając – w oparciu o Pana wypowiedzi wskazujące na możliwość degradacji poprzez np. związki chemiczne z kategorii etanoli pewnego organu odpowiedzialnego za absorpcję wiedzy, jej przetwarzanie oraz wyciaganie logicznych wniosków – przypuszczenie, że jednak spożywa Pan tego rodzaju substancje trujące.
   Widzę jednak, że sprawa może być grubszego kalibru 🙂
   Cóż, w tej sytuacji to mogę Pana zaprosić do kina albo na film, albo nawet postawić Panu loda 🙂
   Wszystki jest kwestią argumentów… 😀
   Bez żaluzji.
   Ament. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*