Program rewitalizacja miasta w latach 2016-2022

Rewitalizacja – zespół działań urbanistycznych i planistycznych, koordynowanych przez lokalną administrację samorządową, których celem jest społeczne, architektoniczne, planistyczne i ekonomiczne korzystne przekształcenie wyodrębnionego obszaru gminy będącego w stanie kryzysu wynikającego z czynników ekonomicznych i społecznych.

Władze naszego miasta powołały Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Drezdenko na lata 2016-2022. Co to oznacza dla przeciętnego zjadacza chleba, żyjącego w Drezdenku? Oznacza to tyle, że rządzący postarają wyciągnąć najbardziej wymagających tego obszarów gminy z sytuacji kryzysowej poprzez rozwiązanie kluczowych problemów wskazanych przez mieszkańców. Możemy przekazać swoje zdanie nt, potrzebnych zmian aspektów gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych, środowiskowych oraz społecznych. Jak to zrobić? Poprzez ankiety, które są dostępne i przyjmowane od 6 czerwca do 10 czerwca w Urzędzie Miejskim, szkołach lub u sołtysów.

Kolejną możliwością jest pojawienie się na spotkaniu w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego 17 czerwca, które potrwa od 16:00 do ok. godziny 17:30.  Spotkanie obejmie wprowadzenie do tematyki rewitalizacji i przede wszystkim opinie oraz propozycje mieszkańców, na które odpowiedzą eksperci. Następne spotkanie odbędzie się 23 czerwca w godzinach 16:00 – 18:00, będzie to debata nt. ustalonego na wcześniejszym spotkaniu obszaru rewitalizacji oraz spacer studyjny.

Zachęcamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, a także podzielenia się swoimi opiniami w komentarzach – na pewno ktoś z nas, kto się na to spotkanie wybiera weźmie pod uwagę wasze wypowiedzi i poruszy na spotkaniach tematy, których dotyczą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*