Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i buty warte kilkadziesiąt tysięcy złotych

Dzięki wzorowej i skutecznej współpracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. z policjantami z Komisariatu Policji w Drezdenku przerwano nielegalny handel podrobioną odzieżą i butami. Podrobione produkty znanych producentów zostały zabezpieczone przez policjantów. Wcześniej oferowane były w Internecie. Kobieta, która zajmowała się nielegalnym procederem usłyszała w tej sprawie zarzut.

Przestępstwa  gospodarcze, są szczególne, choćby z uwagi na fakt, że ich sprawców trudno jest wykryć i pociągnąć do odpowiedzialności. Godzą bezpośrednio w system gospodarczy państwa. Osoby, które dopuszczają się tego rodzaju nieprawidłowości, czynią sobie nierzadko z nielegalnej działalności stałe źródło dochodu. Osoby dopuszczające się przestępstw gospodarczych powodują najczęściej duże straty. Dlatego walka z tego rodzaju procederem jest szczególnie trudna. Wymaga od policjantów dużej wiedzy, doświadczenia, ale również cierpliwości i zaangażowania. Tylko połączenie tych wszystkich czynników sprawia, że sprawy związane z narażeniem Skarbu Państwa na straty udaje się rozwiązać, a sprawców pociągnąć do odpowiedzialności.

Tak było w przypadku podrobionej odzieży i butów, które były oferowane w internecie, przez 41-letnią mieszkankę Drezdenka. Nad sprawą pracowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Komisariatu Policji w Drezdenku. Wspólna praca operacyjna oraz żmudna, ale niezbędna w takich przypadkach, praca dochodzeniowo-śledcza przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili, że 41-letnia mieszkanka Drezdenka oferuje na jednym z portali internetowych markową odzież i buty. Według ustaleń rzeczy oferowane przez kobietę posiadały podrobione znaki towarowe znanych marek. Dowody w tej sprawie były na tyle mocne, że pozwoliły na przedstawienie 41-latce zarzutu związanego z wprowadzeniem do obrotu odzieży i butów z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli również nielegalny towar, którego wartość, to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 41-kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Strzelce Krajeńskie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*