Otwarcie Centrum Sportowego Dragon

Fantastyczna wiadomość dla mieszkańców Drezdenka. Już w tym tygodniu przy ulicy Poniatowskiego 1a, zostanie otwarte Centrum Sportowe Dragon.

Wywiad z Bartłomiejem Więskowiczem inicjatorem powstałej placówki.

Mateusz Grzymałowski: Jak długo trwa twoja przygoda ze sportem?

Jak większość młodych ludzi z mojego środowiska byłem skazany na poznanie tajników sportów walki. W wieku 14 lat za namową moich przyjaciół udałem się na zajęcia kickboxingu w Poznaniu. To był początek pięknej przygody, która trwa po dzień dzisiejszy. W roku 2002 trafiłem pod skrzydła wyśmienitego trenera Rafała Bagińskiego, z którym do dzisiaj prowadzę Klub Sportowy Dragon. To już 20 lat jak droga zawodnika przekształciła się w pracę trenera i nie zamierzam się zatrzymać w miejscu. Trener Rafał zaszczepił we mnie miłość do Taekwon-do, za co jestem Mu dozgonnie wdzięczny. W chwili obecnej piastuje stanowisko instruktora kickboxingu, Taekwon-do, menadżera klubu oraz wice prezesa Klubu Sportowego Dragon.

Posiadanie, jakich cech jest ważne w prowadzeniu Centrum Sportowego?

Jestem osobą bardzo skrupulatną. Jak podejmuję się jakiegoś zadania nie odpuszczę póki nie wyjdzie idealnie a nawet lepiej. Wie o tym każdy, kto miał ze mną do czynienia. Poświęcenie, jakie wkładam w powierzone mi zadania to 101 % mnie, co przekłada się na smykałkę menadżerską i niestety na czas prywatny, jaki wkładam w swoją pracę. Silna wola, systematyczność oraz waleczność to cechy, które wykształciły we mnie treningi i rywalizacja podczas rywalizacji sportowej.

Co mną kieruje. Zapewne wiara w to, co robię. Wielu mówiło mi, że nic dobrego ze mnie nie będzie mimo to uparcie dążyłem do wyznaczonych sobie celów a CSD to dopiero początek moich działań.

Do jakiej grupy klientów skierowane są zajęcia prowadzone w Centrum?

Musimy wyjść z założenia, że nie możemy myśleć o ludziach, jako klient. Tworzymy bardzo specyficzne środowisko, w którym każdy z osobna jest dla mnie wyjątkową personą. Na zajęcia przychodzą ludzie z chęcią zrobienia coś w swoim życiu czegoś dla siebie.
Zajęcia będą prowadzone dla dzieci, kobiet i mężczyzn w każdym przedziale wiekowym.

Jeżeli chcesz poprawić swoje samopoczucie, poznać ciekawych ludzi i zadbać o swoje zdrowie to tym właśnie jest Centrum Sportowe Dragon.

Jakiego rodzaju zajęcia zamierzacie prowadzić?

Mimo naszych korzeni, jakimi są sztuka oraz sport walki jestem świadomy, że nie każdemu odpowiada taka forma spędzania wolnego czasu. Dlatego wachlarz naszych usług poszerzyliśmy o zajęcia dla kobiet w formie FIT WOMAN oraz FIT MAN. Nie zapomnieliśmy o zajęciach dla naszych milusińskich to też w październiku ruszy sekcja FIT KIDS. W przyszłym miesiącu również wystartuje sekcja samoobrony dla kobiet, które chciałyby czuć się pewnie i bezpiecznie. Czekam na decyzję instruktorki Jogi, lecz ten temat jest jeszcze na etapie planów.

FIT WOMAN oraz FIT MAN jest dla kobiet oraz mężczyzn, którzy nie odnajdują się na typowej siłowni czy też innego rodzaju zajęciach polepszających kondycję i tężyznę fizyczną. FIT KIDS to zdrowy rozwój fizyczny przez zabawę w ćwiczeniach, konkursach ogółem dobra zdrowa zabawa.

Do dyspozycji uczestników będzie również dietetyk, który indywidualnie dla każdego po rozmowie dopasuje dietę.
Najprawdopodobniej Centrum Sportowe Dragon będzie mogło również zaoferować usługi profesjonalnego masażysty.

W jakich godzinach zajęcia będą prowadzone?

Jesteśmy w trakcie spotkań organizacyjnych. Liczymy się z tym, że znajdzie się grono osób, które pracuje na zmiany czy też interesują się zajęciami indywidualnymi.

Wtorek tj. 1 wrzesień o godzinie 17,00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, Taekwon-do dla dzieci do 13 roku życia tuż po tym spotkaniu o godzinie 18,00 odbędzie się spotkanie dla grupy kickboxing.

W środę tj. 2 wrzesień o godzinie 18,00 spotkanie organizacyjne dla FIT WOMAN.
W środę tj. 2 wrzesień o godzinie 20,00 spotkanie organizacyjne dla FIT MAN.

Stały grafik będzie już podany na spotkaniach organizacyjnych.

Kim są trenerzy prowadzący zajęcia?

Każdy z instruktorów to mój wychowanek. Każdy przeszedł trudną drogę zawodnika Kickboxingu. Teraz ci ludzi kontynuują swoją pasję w formie instruktorów. Oczywiście nie możemy wychodzić z założenia, że będą kontynuować plan zajęć treningów kickboxingu, bo to zupełnie inna forma wysiłku fizycznego.

Kompetencje Tych ludzi ocenicie Państwo sami podczas zajęć, które będą prowadzić.

Oczywiście każdy instruktor posiada wymagane kwalifikacje oraz doświadczenia.

Jakie ma Pan plany na najbliższe miesiące?

Moje plany. Teraz mam czas na przemyślenie przede wszystkim braków, co z pewnością wyłoni opinia uczestników zajęć. Postaramy się na bieżąco uzupełniać wszystkiego rodzaju braki w miarę naszych możliwości.

Na chwilę obecną mogę jedynie zaprosić na spotkania organizacyjne, na, których będzie można zapoznać się z instruktorami oraz ich wizją na prowadzenie zajęć.

Jedyne, czego mogę sobie teraz życzyć to możliwość czerpania radości z tego, na co tak ciężko pracowałem z moimi przyjaciółmi.

STRONA CENTRUM SPORTOWEGO DRAGON

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*