Opóźnienia w przebudowie placu Wileńskiego

Mimo, że generalny wykonawca przebudowy placu Wileńskiego firma Rejjs deklaruje, że zakończy swoją pracę w terminie tzn. do 20 lipca 2017 roku, widoczny postęp prac wskazuje na możliwe opóźnienia w wykonaniu zadania.

Występuje duże prawdopodobieństwo opóźnienia ze względów na wykonanie technologii fontanny, ponieważ istnieje problem z akceptacją podwykonawcy. Zgodnie z otrzymanym harmonogramem prace nad technologią fontanny powinny rozpocząć się pod koniec kwietnia, a zakończyć do 20 lipca. Niestety do dnia dzisiejszego prace w tym zakresie się nie rozpoczęły i opóźnienie na dzień dzisiejszy zgodnie z harmonogramem wynosi prawie dwa miesiące.

Tylko, że w tym wypadku nie tylko fontanna jest problemem, wiele prac które powinny zacząć się w czerwcu nie zostało jeszcze rozpoczętych, a na ich realizacje zostało już niewiele czasu. Do takich prac należą między innymi pierwsze nasadzenia drzew i krzewów, bylin i traw ozdobnych, oraz rozpoczęcie prac nad wyposażeniem placu zabaw.

Gołym okiem widać mozolny i niezorganizowany przebieg prac nad wyłożeniem nawierzchni placu i dróg. Samo zadanie zaczęło się stosunkowo niedawno mimo, że zgodnie z harmonogramem powinno być już w końcowej fazie realizacji. Prawdopodobnie pośpiech doprowadził to tego, że od dnia 21 czerwca niespodziewanie bez zawiadomienia wyłączono z ruchu drugą ulicę tym razem przy Biedronce, co było zaskoczeniem dla mieszkańców. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem z pewnością wyłożenie nawierzchni podzielono by na etapy, co znacznie ułatwiło by komunikację i transport.

Miejmy nadzieję, że realizacja zadania zakończy się w terminie, a pośpiech nie spowoduje, że prace będą wykonanie niedbale.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*