Oburzeni pracownicy Bibliotek – prośba o sprostowanie wywiadu zamieszczonego w gazecie samorządowej

Dostaliśmy maila od oburzonych pracowników Bibliotek w Drezdenku o  umieszczenie sprostowania do wywiadu z Burmistrzem Drezdenka Maciejem Pietruszakiem, przeprowadzonym przez Panią Redaktor S. Czyczyro, który pojawił się w numerze 7 Gazety Drezdeneckiej. Napisano do nas, ponieważ jak poinformowała nas jedna z pracownic, gazeta samorządowa nie odniosła się do podobnej informacji wysłanej na jej redakcyjnego maila.

Oto fragment:

„Słyszał Pan zarzuty dotyczące zbyt wysokich wynagrodzeń pracowników naszych jednostek samorządowych (jednostki organizacyjne Gminy to: szkoły podstawowe, przedszkole, Centrum Promocji Kultury, Biblioteka Publiczna, Muzeum, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminny Zespół Oświaty, Hala Sportowo Rehabilitacyjna , Urząd Miejski- red.).

P.: Tak, widziałem nawet słupki z porównaniem zarobków pracowników opłacanych z gminnego budżetu u nas i w Strzelcach Kraj. Na taki zarzut, że nasi pracownicy zarabiają więcej niż w Strzelcach Kraj. , odpowiem tak: nie widzę w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, jestem dumny, że nasi mieszkańcy zarabiają więcej.”

My bibliotekarze prosimy o zamieszczenie sprostowania  dotyczącego naszych wynagrodzeń. Prosimy nie porównywać naszych zarobków z pensjami nauczycieli, innych pracowników kultury, pracowników urzędu. Bardzo chcielibyśmy  mieć takie pensje jak w/w. Przez trzynaście lat nie mieliśmy podwyżek tylko inflacyjne, jakieś grosze. Dopiero po wielu trudach udało nam się uszczknąć okruszki z „pańskiego stołu”. Nie mamy nic do ukrycia . Pensja pracownika po 36 latach pracy wynosi 2260,- po podwyżce 210,- netto, 4 lata do emerytury, godziny pracy od 10-18 , dyżury w sobotę, spotkania do 21. Żądamy sprostowania kłamliwych informacji chyba, że Pani Redaktor „załatwi” nam takie wynagrodzenia jak w tych instytucjach, które zostały wymienione w wywiadzie z burmistrzem.

„Szczodrze wynagradzani bibliotekarze”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*