Nowy plac Wileński

Autor projektu, który zwyciężył w konkursie na nowe zagospodarowanie Naszego Placu Wileńskiego zamieścił na planszach kilka cennych dla mieszkańców Drezdenka informacji o tym, jak ma wyglądać inwestycja po ukończeniu jej oraz wytłumaczył znaczenie nowego pomnika, który powstanie zastępując tym samym Naszego słynnego ‚Orzełka’.

Słusznie zauważa, że obecne zagospodarowanie nie spełnia Naszych potrzeb. Dlaczego? Plac Wileński jest podzielony na dwie części: parking oraz park, który znajduje się tuż za Orłem. Warto też wspomnieć, że z tej drugiej korzysta zazwyczaj ‚specyficzna’ grupa osób… Jaka? Dopowiedzcie sobie sami… Tego typu miejsce powinno być skierowane na integrację społeczną, czyli m. in. różnego typu wydarzenia kulturalne (koncerty, jarmarki, wystawy itd). Idąc dalej warto wspomnieć o elementach, które nawiązują do historii miasta.

A jest to pomnik z drezdeneckim herbem z zarysem orła oraz data lokacji miasta, czyli 1317 rok.

Tabliczki z brązu z datami i wydarzeniami związanymi z historią Naszego miasta o nazwie „Ścieżka historii”. Tablice te będą usytuowane w osi placu, która jest częścią osi widokowej pomiędzy Starym Rynkiem (od zachodu) i Placem Twierdzy (od wschodu).

Tablice historyczne „Drezdenko na tropie historii” zawierające stare zdjęcia z widokiem Placu Wileńskiego, które można ustawić na terenie całego miasta, jako kontynuacja wystawy.

Sam pomnik ma być zrobiony z trzech prostokątów, tworząc jednocześnie ramę widokową i ‚bramę miasta’. Na placu znajdą się również wodotryski, nowe obszary rekreacji i zieleni oraz nowe ‚meble miejskie’. Miejsca parkingowe będą na obrzeżach placu. Projekt stwarza też możliwość usytuowania ogródków gastronomicznych.

Jaki będzie efekt? Przekonamy się o tym w drugiej połowie 2017 roku, bo wtedy będą główne obchody 700-lecia nadania praw miejskich Naszemu miastu.

Pozdrawiam,

AC

1 Trackback / Pingback

  1. chaussure timberland de securite pas cher

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*