Nowy budynek przy placu Wileńskim nie powstanie!

Prośba inwestora  o sprzedaż działki 603/2 wraz z zabudowaniami w obrębie remontowanego placu Wileńskiego o której już pisaliśmy TUTAJ spotkała się z negatywną opinią Rady Miejskiej w Drezdenku. Decyzję zatwierdził burmistrz Maciej Pietruszak.

Radni na sesji, która odbyła się 30 maja mimo, że przetarg byłby jawny i otwarty zdecydowali, że są przeciwni sprzedaży działki i przeznaczeniu jej pod zabudowę. Przeciwko głosowali Michał Czekajło, Katarzyna Czerwińska, Krzysztof Jaśków, Dariusz Krysa, Henryk Majzlik, Dariusz Paluszkiewicz, Krzysztof Siuda, Mariusz Suchecki. Natomiast za głosowali Edward Dasiukiewicz oraz Sebastian Dukaczewski. Radni podobno sugerowali się opinią mieszkańców!

Aktualne zagospodarowanie działki o której mowa nie wpisuje się w obecna architekturę placu. W obszar ten najlepiej wpisywałaby się typowa zabudowa charakterystyczna dla tej części miasta, czyli budynki mieszkalno-usługowe o co najmniej dwóch kondygnacjach z poddaszem. Planowany budynek spełniaj te warunki.

Niestety wygrała wizja przeznaczenia obecnego obiektu pod centrum informacji turystycznej i toalety miejskie bez zmiany architektury budynku. Obiekt ma został wyremontowany kosztem 100 000 zł. Czy obiekt pamiętający lata 70siąte będzie pasował do nowo wyremontowanego placu? Proszę sobie na to pytanie odpowiedzieć samemu.

Mateusz Grzymałowski

Tak prezentowała się wizja nowego obiektu, niestety pozostanie już tylko miłym wspomnieniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*