Nowi Honorowi Obywatele Drezdenka

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Drezdenko jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za wybitne i trwałe zasługi dla Gminy.  

Na poczet honorowych mieszkańców miasta oprócz Księdza Feliksa Popielewicza, prof. dr hab. Ludwika Lipnickiego oraz Jerzego Skrzypczyńskiego należy dopisać dwójkę nowych obywateli jakimi są prof. dr hab. Antonia Kowtunow i Wiesław Ochman.

Według wnioskodawców Pan Wiesław Ochman zasłużył się występami w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Drezdenku, a także propagowaniem tego wydarzenia na arenie krajowej. Był twarzą odbywającego się w 1996 roku w Drezdenku Ogólnopolskiego Kongresu Kultury Polskiej. Wielokrotnie gościł na spotkaniach z młodzieżą drezdeneckich szkół czym przyczynił się do jej rozwoju kulturalnego. Od 20 lat promuje Drezdenko i odbywające się w nim wydarzenia kulturalne w swoich licznych publikacjach.

Pani prof. dr hab. Antonina Kowtunow jest pomysłodawcą, współorganizatorem, dyrektorem artystycznym oraz jurorem Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Drezdenku. OD 6 lat organizuje w Drezdenku otwarty Mistrzowski Kurs Wokalny. Wspiera i promuje Festiwal Muzyki Organowej I Kameralnej w Drezdenku, aktywnie włącza się w życie społeczne i kulturalne Gminy Drezdenko.

Pomysłodawcą było stowarzyszenie „Sauerianum”.

Mateusz Grzymałowski

Źródło: Esesja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*