Nadzwyczajna sesja w sprawie dróg wojewódzkich!

Dnia  21 marca 2017 roku odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana z inicjatywy radnego  Sebastiana Dukaczewskiego.

Na sesji zostanie przedstawiony wniosek do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w sprawie kontroli stanu technicznego dróg wojewódzkich na terenie Gminy Drezdenko. Rada Miejska w Drezdenku wnosi o kontrolę dróg pod względem bezpieczeństwa użytkowania ze szczególnym uwzględnieniem drogi nr 160 na odcinku od ronda Solidarności w Drezdenku do miejscowości Grotów, której stan jest tragiczny.

Do tej pory ZDW, w moim przekonaniu, realizując inwestycje budowy obwodnicy Drezdenka zapomniał o tym, że aż 6% wszystkich dróg wojewódzkich jest na terenie naszej Gminy (średnia arytmetyczna dróg wojewódzkich na terenach gmin to niewiele ponad 1%), co doprowadziło do fatalnego stanu technicznego całej infrastruktury drogowej będącej pod zarządem ZDW. Pisma Burmistrza, radnych, przedsiębiorców i mieszkańców do ZDW okazują się niewystarczające. Postanowiłem złożyć skargę do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Stąd pomysł na sesje nadzwyczajna, aby jak najszybciej przystąpić do działania i uzyskać aprobatę Rady Miejskiej dla większej wagi wniosku/skargi. Liczę na priorytetowe potraktowanie sprawy przez WINB. – mówi radny Sebastian Dukaczewski

W przekonaniu Rady Miejskiej w Drezdenku stan techniczny dróg wojewódzkich na terenie Gminy Drezdenko zagraża zdrowiu i życiu osób korzystających z tych dróg.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*