Młodzi mają głos!

W ubiegłą sobotę 2 grudnia w Centrum Promocji Kultury specjalnie powołany sztab ludzi życzliwych zorganizował „Mikołajkowy Koncert Charytatywny” dla Dominika, który choruje na raka i przebywa obecnie w szpitalu.

Wydarzenie to skupiło młodzież z całego miasta, która zaprezentowała wspólnie wypracowane wizje aktywności. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli: Bartłomiej Jędrzejczak, Katarzyna Jenek, Kamila Zamerluk, Zbigniew Pieróg, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Razem z młodymi na scenie pokazali się przedstawiciele władz samorządowych, oraz tańczący i śpiewający mieszkańcy Drezdenka.

Aktywność i pasja połączyły ich, by wspólnie mogli walczyć o zdrowie dla małego Dominika. Jak na młodzież przystało, wiele się działo! Były licytacje, występy śpiewaków, pokazy grup tanecznych, kącik malucha, spotkanie z Mikołajem i sprzedaż ciast, a pieniądze trafiły do puszek wolontariuszy. Udało się zebrać: 5267,76 zł.

Mamy świadomość, iż jest to tylko cegiełka w morzu potrzeb jakie maja przed sobą rodzice Dominika. Jednak Jesteśmy dumni, że w ten chociaż sposób możemy pomóc. Najważniejsza jest współpraca Samorządów Uczniowskich: Szkoły Podstawowej nr1 im. Janusza Korczaka oraz Szkoły Podstawowej nr2 im. Józefa Nojiego, Szkolnych Kół Caritas (…. Oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych) i ludzi dobrej woli. A wszystko po to, by wymienić się doświadczeniami, pokazywać możliwości realizacji i dobrej praktyki, inspirować, aktywizować do działania i pomagać !

Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej – Bartłomiej Jędrzejczak

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*