Mistrzostwa Polski Zachodniej Taekwon-do ITF w Strzelcach Krajeńskich

W dniach 18 i 19 listopada miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń dla Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF, mianowicie Mistrzostwa Polski Zachodniej w Strzelcach Krajeńskich. Jest to wydarzenie sportowe organizowane, co roku przez trenera Rafała Bagińskiego i trenera Bartłomieja Więskowicza.

Do organizacji zawodów dołączył też Prezes Polskiego Zrzeszenia Taekdowon-do – Sebastian Maniak. Zawody oczywiście nie odbyłyby się na takim poziomie gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. Mistrzostwa Polski Zachodniej, dawniej pod nazwa Puchar Polski, co roku przyciąga coraz większą ilość zarówno zawodników, klubów, widzów jak i sponsorów oraz zawodowych sędziów. W tym roku odnotowaliśmy ponad 300 zawodników, lecz nie liczy się jedynie ilość. W miniony weekend mieliśmy zaszczyt oglądać walki na najwyższym poziomie, nie tylko w wykonaniu zawodników z innych klubów, ale także z naszego Dragona. W klasyfikacji ogólnej Klub Sportowy Dragon na monad 20 sekcji wszystkich klubów klubów zajął drugie miejsce! To niesamowity wynik i ogromny sukces, na który nasi podopieczni zapracowali ciężkimi treningami oraz poświęceniem. Powinniśmy wszyscy być dumni, że dzieci i młodzież z tak niewielkiego miasta zostaje wyróżniana na tle innych zawodników przez najlepszych trenerów w kraju. Jednymi ze szczególnie wyróżniających się zawodników z sekcji Drezdenko byli Mikołaj i Maciej Bronisz, Semir Wasilewski, Maciej i Kacper Frankiewicz, Jakub Wychowałek, Kamil Pietrzkiewicz, Antoni i Adam Bogała, Aleksandra Roszak oraz rzesza początkujących adeptów sekcji KS Drezdenko. Wielkie gratulacje, a także podziękowania dla zawodników za zapewnienie nam takich emocji. Podziękowania i wyrazy uznania, także należą się zawodnikom z innych miast, Łodzi, Wieliczki, Leszna, Kalisza, Dzierżoniowa, Gostynia, Wojkowice Komorne, Katowic, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Strzelec Krajeńskich, Dobiegniewa, Bierzwnika, Zwierzyna, Bogdańca, Witnicy, Krzeszyc oraz wielu innych miast i miejscowości. Jest nam niezmiernie miło, że mamy możliwość tworzenia, ze słów Prezesa Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do „Najlepiej zorganizowanych zawodów ostatnich lat.”. Mamy nadzieje, że uczestnicy tego wydarzenia mają pozytywne odczucia i byli zadowoleni z widowiska, ogromnej ilości nagród, sportowej rywalizacji, emocji przed, w trakcie i po walce, pracy i werdyktów sędziów, oprawy technicznej, ogólnej organizacji oraz wielu innych aspektów naszych zawodów. Co roku dążymy, aby każdy uczestnik zawodów, w tym zawodnicy, widzowie, sędziowie i wiele innych byli usatysfakcjonowani, tym, co się tam dzieje. Mamy też nadzieję, że te zawody zapadną wszystkim na długo w pamięci.

Dziękujemy za wsparcie licznym sponsorom a nade wszystko tym lokalnym, którzy wspierają Nas w każdych działaniach. Państwo Renata oraz Jacek Tutka Biuro Rachunkowo-Finansowe i PHU K&K, Państwo Elżbieta, Rafał Kulińscy „Karmelka”, Pan Jarosław Gołębiowski „Stralco”.

Słowa uznania również dla Naszych sędziów Magdaleny Wasilewskiej oraz Macieja Bronisza.
Już za rok kolejna edycja tego wyjątkowego turnieju. Zapraszamy!

Agata Bodus

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*