Lubuska Unia Światłowodowa – szansa na szybki internet w gminie Drezdenko

Dziś odbyło się spotkanie z przedstawicielami operatora Orange w sprawie Lubuskiej Unii Światłowodowej.

Celem Unii Światłowodowej jest nawiązanie współpracy z lokalnymi samorządami w celu optymalizacji procesu realizacji inwestycji i zapewnienia dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenie białych plam województwa. Gminy mogą przystąpić do Unii Światłowodowej na zasadach pełnej dobrowolności i po zaakceptowaniu treści Porozumienia.

W gminach prowadzone są działania komunikacyjne – dotarcie do mieszkańców z informacją o realizowanej inwestycji oraz badanie popytu wśród mieszkańców dotyczące zainteresowania szerokopasmowym dostępem do Internetu, które pozwoli zaplanować budowę sieci bezpośrednio do domów osób zainteresowanych.

Firma będzie potrzebowała deklaracji mieszkańców, którzy byliby zainteresowani doprowadzeniem światłowodu do swoich gospodarstw domowych (internet nawet do 600 Mb/s).

Osoby, które nie mają możliwości wydrukowania dokumentu, będą mogły się po niego zgłosić do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, sołtysów lub wydrukować pobierając ze strony ORANGE.

Im więcej zostanie dostarczonych zgłoszeń tym większa szansa na szybki internet w lokalizacji, z której będą zebrane deklaracje.

Źródło: Orange

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*