Krzyska Majówka

Tradycyjnie już obchody Krzyskiej Majówki organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. rozpoczęła impreza sportowo-rekreacyjna pod hasłem ,,Rusz się człowieku”. 1 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Świderek zebrali się miłośnicy dwóch kółek i nordic walkingu. Zebranych powitali dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyna Waśko oraz burmistrz Krzyża Wlkp. Zygmunt Jasiewicz, życząc wszystkim szerokiej drogi i udanej majówki. Pięćdziesięcioro osobową grupę rowerzystów przez leśne dukty poprowadził Sandis Rozits, a z dwudziestoma kijkarzami wyruszyła Magdalena Foluszewska. Po powrocie z trasy na każdego czekała ciepła herbata i ciastko oraz ognisko z kiełbaskami, które ufundowały Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy. Najmłodsi otrzymali baloniki od Centrum Ubezpieczeń Vija Rozite, a ci trochę starsi gadżety odblaskowe. Do niektórych z nich uśmiechnął się los i otrzymali atrakcyjne nagrody zasponsorowane przez firmy: Thule sp. z.o.o. oraz Motokar Karola Pawłowskiego.

Od 2004 roku obchodzimy w Polsce Dzień Flagi. Z tej okazji na happeningu przy fontannie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu rozdawała flagi i słodycze. Dzieci utworzyły biało-czerwony wąż z flagami i wspólnie bawiły się przy dźwiękach trąbek i puzonów. Można było również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat naszej flagi oraz symboli narodowych.

Obchody Święta Konstytucji w Krzyżu Wielkopolskim rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie delegacje i poczty sztandarowe, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej, przeszły pod obelisk upamiętniający 50-tą Rocznicę Powrotu Ziemi do Macierzy. Głos zabrał burmistrz Krzyża Wlkp. Zygmunt Jasiewicz, a w dalszej kolejności nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów. Później wszyscy przeszli do sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na akademię z okazji 3 Maja. W tym roku przygotowały ją dzieci wraz z wychowawcami z Przedszkola im. Marii Konopnickiej z Krzyża Wlkp. W programie pod tytułem ,,Moja majowa jutrzenko” wystąpiły Jagódki pod kierunkiem Justyny Chocianowskiej, Żabki pod kierunkiem Marii Gierłowskiej, Muchomorki przygotowane przez Agnieszkę Bieńkowską oraz Leśne Ludki przygotowane przez Karolinę Rajską i Lidię Surmę. Na pianinie zagrał również Mateusz Pieróg.

Obchody Krzyskiej Majówki zakończyła impreza pod nazwą „Podniebne Show”. 6 maja na targowisku miejskim na najmłodszych czekało mnóstwo darmowych atrakcji. Na początku przeprowadzono rodzinny konkurs na Najpiękniejszy Latawiec. Jury w składzie Katarzyna Waśko, Piotr Szkoda i Marta Michałek przyznało następujące miejsca: I zdobyła para Laura Szustakowska z mamą Agnieszką, II przypadło Patrykowi Szustakowskiemu i mamie Karolinie, a III miejsce zdobyła Julia Pietrzyńska z mamą Martą. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gry edukacyjne. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków, kuleczkowa i Fotobudki. Dużą popularnością cieszyło się karaoke oraz liczne zabawy animacyjne. W organizacji imprezy pomagała młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu, a także z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. Św. Antoniego z Krzyża Wlkp.

MGOK KRZYŻ WIELKOPOLSKI

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*