Kotłownia Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych

Kotłownia Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych to nazwa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Alternatywna Gmina w Drezdenku. Projekt wymyślony przez młodzież, którego uczestnikami będzie 12 dziewcząt i 12 chłopców w wieku 13-18 lat. Wszystkie podejmowane przez nich działania oscylować będą w obszarze kultury czyli w obszarze głębokiego deficytu lub nietrafionych propozycji instytucji naszego miasta i gminy. Przez 15 miesięcy od września 2016 do listopada 2017 roku, spróbujemy tę deficytową lukę wypełnić działaniami, a będą to między innymi: 4 happeningi, 4 flash moby, 4 wieczory autorskie, 2 monodramy, spektakl teatru ulicznego i widowisko plenerowe oraz 4 plenery fotograficzne zakończone wystawą. Comiesięczne warsztaty literackie, cotygodniowe spotkania i wszystko realizowane przez młodzież, nie tylko dla młodzieży.

Zacznie się od treningów i warsztatów teatralno-literackich, chcemy młodym ludziom dać narzędzia do rozwoju tych umiejętności, których szkoła nie przewiduje, kreatywności, otwartości, planowania czasu wolnego, zdobywania partnerów społecznych w postaci osób oraz instytucji, wszystko po to by uczestnicy poznali swoje mocne i słabe strony, by  lepiej wystartowali w dorosłe życie.  Dziać się będzie w Teatrze Kotłownia oraz w Bibliotece Publicznej im. ks. Józefa Tischnera, ale z wieloma działaniami wychodzić będziemy do ludzi, w przestrzenie miejskie. Rozhulamy kulturalnie Drezdenko, na pewno rozhulamy tych 24 młodych pasjonatów teatru i literatury, którzy chcą rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowania, którzy chcą świadomie kształtować swoje człowieczeństwo. Wszystko to i wiele więcej w ramach Kotłowni Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych.

Swój wkład w przygotowanie projektu mieli: Magdalena Nowaczyk, Kalina Jenek i Oliwer Borenstain ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, Maciej Frąszczak z Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojego oraz Klaudia Bury i Mateusz Fuczyło z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Poza wymienionymi dołączyli do nas: Jessika Gulajew, Martyna Maślińska, Wiktoria Jacko, Joanna Stanul. Julia Młynarek, Sara Gaweł, Patryk Gniewa i Mateusz Wróbel. Kilka wolnych miejsc jednak jeszcze pozostało. Jeśli chcesz się
świetnie bawić, tworzyć z nami coś wyjątkowego i poświęcić sporo swego wolnego czasu na rozwój pasji oraz działanie w sferze kultury, zapraszamy. Najprościej znaleźć nas poprzez funpage na facebooku, piszcie, dopytujcie, dołączajcie, przed nami jeszcze kilka organizacyjnych spotkań zanim zaczniemy wakacyjny odpoczynek.

Tomasz Walczak
koordynator

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*