Koncert Mikołajkowy w Szkole Podstawowej nr 1

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkim krokami, dlatego w czwartkowe popołudnie w auli szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka rozbrzmiały dźwięki pastorałek oraz kolęd, budując świąteczny nastrój. Pierwszy Koncert Mikołajkowy odbył się 13 grudnia. Ideą spotkania była prezentacja młodych wokalistów z zespołu wokalno-instrumentalnego Płomyki pod kierownictwem Elżbiety Turostowskiej oraz dziewcząt promujących w środowisku lokalnym taniec mażoretkowy- grupy choreograficznej Małe Mażoretki.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, jak wiele utalentowanych dzieci znajduje się w naszej Jedynce. Płomyki swoim śpiewem dały chwilę wytchnienia i radości zabranej publiczności, a Mażoretki oczarowały nas układami tanecznymi w formacjach, miniformacjach, duetach i solówkach przy użyciu batonów (pałeczek mażoretkowych), flag, lampionów oraz pomponów. Nie zabrakło tematycznych strojów scenicznych, o które zadbały szkolne zespoły, Dawida Stępnia, dzięki któremu całe pomieszczenie szkolnej auli mieniło się kolorowymi światłami. Maciej Kurłowicz zadbał o przepiękne fotografie, które dostarczyły organizatorom i publiczności mnóstwo radości i wzruszeń. Podczas koncertu brzmiały nie tylko melodie polskich kolęd i pieśni, ale również interpretacje amerykańskich piosenek świątecznych. Zgromadzona na koncercie publiczność po każdej prezentacji nagradzała wykonawców gromkimi brawami.

W trakcie koncertu odbył się kiermasz świąteczny. Wychowankowie świetlicy pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali bardzo duży wybór własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych, który cieszyły się powodzeniem. Dzień koncertu był szczególnie smutny dla społeczności szkolnej, ponieważ odeszła do Pana nasza nauczycielka, pedagog i przyjaciel dzieci- Izabella Jakrzewska. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem dla uczniów i najbliższych, pogodą ducha, otwartością, życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu istotne. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej. Choć żegnamy Izabellę ze smutkiem, to jednak przyświeca nam chrześcijańska nadzieja, że miłosierny Bóg, u którego dobre czyny idą za człowiekiem, otworzy jej bramy raju. Obiecujemy modlitwę i pamięć.

Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za przybycie uczniom, przyjaciołom występujących dzieci, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu wraz z p. Mariolą Kozubaj- wicedyrektorem szkoły. Dziękujemy naszym szkolnym i utalentowanym artystom za odwagę, chęć stworzenia tego koncertu, za jego realizację i za wrażenia artystyczne, których mogliśmy doświadczyć. Jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać.

Kamila Kowalczyk

Organizatorzy: Elżbieta Turostowska, Kamila Kowalczyk

Foto: Maciej Kurłowicz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*