Jednoślad jeździ z Nadleśnictwem Karwin

Rajdy rowerowe z Nadleśnictwem Karwin to stały punkt w terminarzu wypraw rowerowych naszego stowarzyszenia. Na zaproszenie Pana Nadleśniczego Edwarda Buśko spotykamy się co roku pod siedzibą Nadleśnictwa i ruszamy wspólnie na rajd rowerowy.

Te wspólne wycieczki odbywają się już od ośmiu lat i zawsze są niespodzianką dla uczestników, bo nie wiemy gdzie nas poprowadzi gospodarz. Poznajemy nowe leśne trasy i przemierzamy już te znane. Dowiadujemy się jak funkcjonuje las, jak w nim nie zabłądzić jak obrać kierunek na przykład po słupkach oddziałowych. Mamy lekcje przyrody na temat grzybów, nazw roślin, kwiatów, krzewów i leśnych terminów. Poznajemy leśnictwa i jeziora Puszczy Noteckiej, które wiosną pięknie się prezentują.

W tym roku kolejna niespodzianka, ponieważ trasa prowadziła wałem przeciwpowodziowym wzdłuż Noteci. Piękne nadnoteckie łąki na nich siedliska ptaków i zwierząt, to poezja dla oka i ucha, niezapomniane widoki naszej pięknej drezdeneckiej ziemi. Na trasie oczywiście nie zabrakło bufetu przygotowanego przez pracowników Nadleśnictwa. Pyszna gulaszowa, ognisko, ciasto i napoje. Pięknie dziękuję w imieniu Jednośladu wszystkim uczestnikom wyprawy, oraz pracownikom Nadleśnictwa za super rajd.

Szczególne podziękowania dla gospodarzy dzisiejszej wycieczki pana Nadleśniczego Edwarda Buśko i pani Joannie Kaczmarek.

Prezes Jednośladu
Jerzy Wojciech Kaczmarczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*