Jeden spacer, kupa wstydu

Często możemy spotkać w różnych miejscach naszego miasta o różnych porach dnia, w różnym wieku ludzi wyprowadzających swoich pupili na spacer. Zdarza się że zapominają oni o podstawowym obowiązku posprzątania odchodów pozostawionych przez ich psa. Problem ten niestety dotyczy całego kraju. W dużej mierze jest spowodowany brakiem nawyku dbania o czystość przez mieszkańców w swoim bezpośrednim otoczeniu.

Posprzątaj po swoim przyjacielu. To banalnie proste! Nie potrzeba łopatki ani rękawiczek, wystarczy foliowy woreczek, aby oczyść trawnik, plac zabaw czy chodnik z przykrych niespodzianek. Pozwól sąsiadom polubić Twego najlepszego przyjaciela. Wystarczy odrobina dobrych chęci, by nasze miasto było estetyczne i przyjazne mieszkańcom oraz ich dzieciom.

W ramach akcji „Jeden spacer, kupa wstydu” na terenie Drezdenka zostaną rozwieszone plakaty nakłaniające właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach. Plakat ukazał się także w czerwcowym wydaniu Drezdenka Bez Cenzury. Pomysłodawcami akcji są Radny Rady Miejskiej Sebastian Dukaczewski oraz Redaktor Naczelny Drezdenka Bez Cenzury Mateusz Grzymałowski. W rozpropagowaniu akcji pomogą uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego, wydruk plakatów był możliwy dzięki firmie Omega Karola Tyranowicza.

Program ma za zadanie przede wszystkim zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów w zakresie sprawowania nad nimi szeroko rozumianej  opieki, ze szczególnym uwzględnieniem sprzątania psich odchodów. Pragnę również zwrócić uwagę na dbałość o estetykę środowiska oraz uświadomić  o zagrożeniach  dla zdrowia powstających  w wyniku pozostawiania zwierzęcych nieczystości w przestrzeni publicznej.

Niedługo na terenie Gminy Drezdenko zlokalizowane zostaną kosze z dostępnymi woreczkami, w które posłużą do umieszczania psich odchodów, a następnie wrzucania ich do koszy na śmieci, które zlokalizowane będą przy skwerach w parkach, na placach i w centrum.

Jednocześnie przypominamy, że na właścicielach psów ciążą jeszcze inne obowiązki: m. in. prowadzenie psa na smyczy i w kagańcu, a także zakaz wprowadzania psów do obiektów użyteczności publicznej oraz na tereny placów zabaw, piaskownic oraz trawników i kwietników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*