Jak wygląda telewizja „od kuchni”? – czyli wycieczka szkolna do Oddziału  Telewizji Polskiej w   Gorzowie  Wielkopolskim.

23 października młodzi dziennikarze z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w  Drezdenku  udali się  do Ośrodka Regionalnego TVP3  w Gorzowie  Wielkopolskim.  Drezdenecką   młodzież  po siedzibie TVP3 oprowadzała Pani Kinga Ratkiewicz, dziennikarka, dodajmy absolwentka  drezdeneckiego Liceum Ogólnokształcącego. Z uwagą obserwowaliśmy, jak powstaje  materiał prasowy i jak się go profesjonalnie montuje. Byliśmy również w „centrum dowodzenia”, gdzie steruję się wejściami „na żywo”. Następnie pani Kinga pokazała nam trzyczęściowe studio telewizyjne. W studiu, gdzie prezentowane są Informacje Lubuskie każdy z nas miał okazję wczuć się w rolę reportera i poprowadzić wydanie wiadomości. Na zakończenie pobytu w TVP3 każdy z nas otrzymał  drobny upominek.

Oczywiście jak przystało na  wycieczkę  szkolną, zakończyła się ona wizytą w restauracji  McDonald’s i szczęśliwym powrotem  do Drezdenka.

Dziękujemy pani Łucji Magdziarz i pani Edycie Grzechowiak za organizację wycieczki oraz opiekę nad nami.

Bartłomiej Jędrzejczak, klasa 1A LO

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*