I Turniej Szachowy w Trzebiczu.

W dniu 28 listopada 2017r. w Sali Wiejskiej w Trzebiczu odbył się „I Turniej Szachowy” dla szkół podstawowych z terenu powiatu strzelecko–drezdeneckiego. W turnieju udział wzięło 13 zawodników z 6 szkół z powiatu.  Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „STOKROTKI” e Trzebiczu, Sołtys oraz Urząd Miejski w Drezdenku. Turniej odbywał się metodą szwajcarską „Każdy z Każdym” i podzielony był na kategorie dziewcząt i chłopców, partie rozgrywane były za pomocom zegarów szachowych. Sędziami w Turnieju byli Pan Henryk Pieluszczak i Zbigniew Smogur. Kolejność zdobytych miejsc przedstawia się następująco:

W kategorii dziewcząt

  • I miejsce i tytuł mistrza powiatu zdobyła – Agata Borakiewicz (SP Stare Kurowo),
  • II miejsce zajęła – Zofia Ruszkiewicz (SP Niegosław),
  • III miejsce zajęła – Karolina Borakiewicz (SP Stare Kurowo),

W kategorii chłopców:

  • I miejsce i tytuł mistrza powiatu zdobył – Rober Łukasik (SP nr 3 w Drezdenku)
  • II miejsce zajął – Wojciech Pieluszczak (SP Trzebicz),
  • III miejsce zajął – Kacper Szlendak (SP nr 2 Drezdenko),

Laureaci  pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Przedstawicielom szkół wręczono podziękowania za udział w turnieju.

Dla uczestników przygotowany był poczęstunek można było posmakować pączków, zdrowych jogurtów, soczków itp.

Szachy to gra królewska, więc zachęcamy do nauki w tą piękną grę. W Trzebiczu zajęcia szachowe odbywają się nieodpłatnie w każdy wtorek o godz. 16.00 w Sali Wiejskiej ZAPRASZAMY.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku , gdyż nasz Turniej będzie imprezą cykliczną i wpisze się na stałe  do naszego kalendarza imprez .

W imieniu swoim składam podziękowania dla uczniów biorących udział w Turnieju, dla Pana Zbigniewa Smogura i Henryka Pieluszczaka za przeprowadzenie turnieju i prowadzenie warsztatów szachowych w Trzebiczu. Szkołom: SP Trzebicz, SP Niegosław, SP Goszczanowo, SP nr 2 w Drezdenku, SP nr 3 w Drezdenku , SP w Starym Kurowie za udział w Turnieju.

Paulina Pieluszczak-Suchodolska, sołtys Trzebicza

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*