Gra nieprzerwanie od dwudziestu sześciu lat w rytm naszych serc

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 14 stycznia. W ciągu 25 poprzednich lat WOŚP zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 825 milionów złotych. Setki milionów zebranych to tysiące uratowanych dzieci. Fundacja najbardziej kojarzy nam się ze styczniową zbiórką, podczas której na ulice wychodzą wolontariusze z puszkami na których widnieje charakterystyczne czerwone serduszko.

Polacy zbierają pieniądze na konkretny, wcześniej wyznaczony medyczny cel. WOŚP roztacza wokół siebie mnóstwo kontrowersji. Są bezdyskusyjni zwolennicy działań Owsiaka, jednak spotykamy również słowa krytyki skierowane w stronę fundacji, która wspiera szpitale w Polsce. Jedno jest pewne, lecznica w Drezdenku jest beneficjentem Fundacji WOŚP.

Placówka otrzymała sporo sprzętu, dzięki czemu poprawił się komfort pobytu chorych w szpitalu. Na przestrzeni lat 2013- 2017 Owsiak przekazał w darze Szpitalowi w Drezdenku sprzęt za kwotę bagatela 685.530,00 złotych. Największe zakupy trafiły do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ( kwota: 415.611.00 zł), który wyposażono w min.: 30 łóżek elektrycznych, materace przeciwodleżynowe, szafki przyłóżkowe, 6 wózków inwalidzkich,pionizator, ssak elektryczny,iluminator naczyniowy,podnośnik i fotel prysznicowy.

Na Oddział Dziecięcy trafił sprzęt za kwotę 104.812.00 złotych. Owsiak przekazał : 3 łóżka elektryczne, 7 łóżek rehabilitacyjnych, stolik pod aparaturę medyczną,elektrokardiograf, kardiomonitor, 4 pompy strzykawkowe,oraz szafki przyłóżkowe. Natomiast Oddział Noworodków wzbogacił się o zakupy na kwotę 165.107,00 zł.

Fundacja ofiarowała szpitalowi: lampę do fototerapii, inkubator zamknięty, miernik bilirubiny,stanowisko do resuscytacji noworodka, 2 pulsoksymetry,kardiomonitor, komputer lenovo, oraz otoread. Fundacja znacząco wsparła możliwość diagnostyki oraz leczenia chorych w drezdeneckim szpitalu. Nikt nie odbierze Owsiakowi tego, co przez ponad 20 lat zrobił z wielkim pożytkiem dla naszej chorowitej służby zdrowia. Ten, kto chce wrzucić jakiś datek do puszki WOŚP, na pewno nie musi się martwić, że to zmarnowany grosz. Kto nie chce dać „na Owsiaka”, ale ma dobre serce i chce podzielić się z tymi, którzy czekają na pomoc, bez kłopotu znajdzie dobrego pośrednika, który podarowany grosz przekaże potrzebującym.

Katarzyna Jenek

Ilość sprzętu otrzymanego przez Szpital w Drezdenku od WOŚP w latach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*