Gmina planuje kupić nieruchomość w Lubiatowie

Gmina Drezdenko zamierza nabyć do swojego zasobu lokal niemieszkalny nr 2 położony w budynku nr 20 w Lubiatowie za kwotę 356.000 zł. Właścicielem nieruchomości jest Firma AKME Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. z Wrocławia.

Sprawa nabycia nieruchomości została wszczęta na prośbę Sołtysa wsi Lubiatów, a sam lokal ma być wykorzystywany na potrzeby mieszkańców sołectwa m.in. jako sala wiejska. Obiekt był już kiedyś własnością gminy, mieściła się w nim Szkoła Podstawowa.

Zgodnie z obowiązującą uchwałą w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami czynności związane z nabywaniem obiektów budowlanych wykonuje Burmistrz Drezdenka. W przypadku, gdy cena przekracza 50.000 zł wymagana jest pozytywna opinia Komisji Budżetowej.

Komisja na posiedzeniu, które odbyło się 29 maja 2017 roku. wydała pozytywną opinie w sprawie nabycia nieruchomości tym samym wyraziła zgodę na jej zakup na potrzeby sołectwa Lubiatów. Wydatek nie był zaplanowany w tegorocznym budżecie gminy Drezdenko, a sam pomysł pojawił się nagle. Lokal ma być spłacony w 3 ratach rocznych:

I-100.000 zł w 2017 roku,

II-128.000zł w 2018 roku

III-128.000 zł w roku 2019.

Lubiatów podobnie jak kilka innych miejscowości w tym Grotów i Marzenin, dotychczas nie posiadał swojej sali wiejskiej i nadarzyła się okazja do zakupu obiektu, który będzie mógł służyć mieszkańcom.

Gmina informuje nas też o tym, że ogólny stan sali wiejskich znajdujących się na terenie gminy Drezdenko jest dobry z wyłączeniem sali w Goszczanówku i Zielątkowie, ponieważ obiekty te wymagają kapitalnych remontów. Nie wiemy natomiast jak dobry stan sali  ma się do dostępności w nich bieżącej wody i kanalizacji.

Mateusz Grzymałowski

 

1 Komentarz

  1. Brawo radni !!!. Nikt się nie sprzeciwił tej decyzji w szczególności nasi najwięksi krzykacze (radny Dukaczewski z pewnością był pobiegać ), żeby ich kariera polityczna nie ucierpiała. Wydatek nie był zaplanowany a kasa się znalazła. Na wypłatę stypendiów dla dzieci z naszej orkiestry dętej zabrakło. Dyrektor CPK z pewnością bardziej „wypłynie” przyznając stypendia dla buław niż dla orkiestry lub dofinansowania wycieczki dla zespołu Big Band. Ale co tam karierę trzeba swoją wspierać a nie przejmować się innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*