Gmina Drawsko podczas Agro Targów w Czarnkowie

Dnia 9 kwietnia Gmina Drawsko zaprezentowała się podczas największej rolniczej imprezy w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim: słynnych już, organizowanych corocznie na wiosnę Agro Targach w Czarnkowie. W tym czasie Plac Targowy i Wolności zdominowały różnego rodzaju wystawy i pokazy. Zajęcia rękodzielnicze, konkursy, akcje edukacyjne, pokazy sprzętu rolniczego, występny lokalnych artystów oraz tematyczne stoiska handlowe – to tylko niektóre z atrakcji, które były dostępne dla uczestników i zwiedzających.

Gmina Drawsko już od dłuższego czasu aktywnie promuje swój potencjał turystyczny i ekologiczny zarówno na prestiżowych targach krajowych (takich jak m.in. „InfraSPORT” w Warszawie), jak i  zagranicznych (Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie), a osnową ekspozycji zawsze jest to, co w Puszczy Noteckiej najlepsze, czyli… grzyby. Stoisko promocyjne Gminy Drawsko obficie nimi obrodziło. Począwszy od kurkowej zupy w żeliwnym garncu uwarzonej specjalnie na tę okazję przez Panią Ewę Jerzy z Pęckowa, poprzez drewniane grzybowe dekoracje różnych gabarytów, a skończywszy na przetworach grzybowych firmy „EL-TA” z Piłki w słoikach o kształcie… borowika. Stoisko pod baczną pieczą Pani Sylwii Marek – Kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Gminy w Drawsku kusiło wizualnie i kulinarnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pieczone orzechy włoskie autorstwa Pani Jolanty Andrzejkowicz z Pełczy. Nie zabrakło również, znanych już mieszkańcom Czarnkowa i okolic, słynnych pęckowskich wypieków. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Gminy Drawsko, która chlubi się pierwszym w Polsce Parkiem Grzybowym zlokalizowanym w Piłce, a od niedawna także ścieżką edukacyjną „Maryliński świat ryb” – szlakiem pieszym o długości 600 m przebiegającym wokół jeziora Moczydło w Marylinie. Co więcej, goście mogli również podziwiać wyroby rękodzielnicze z płyty wykonane przez Panią Marię Dembską z Pęckowa.

Podczas tegorocznych Agro Targów w Czarnkowie wyróżnili się również : Grupa nieformalna „Jedność” na czele z Sołtysem Kwiejc Nowych Panem Piotrem Kwitą, którzy zajęli I miejsce w konkursie Aktywni Mieszkańcy za projekt „23 lipca – I Ogólnopolski Dzień Działkowca i Święto całej Ziemi” (kategoria: Turystyka, rekreacja i promocja), bracia Stanisław i Tadeusz Biniak nagrodzeni za zajęcie odpowiednio I i II miejsca w swojej kategorii wiekowej w I Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wielkanocna Palma” przeprowadzonym pod patronatem Starostwa Powiatowego w Czarnkowie przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance oraz Sołectwo Kawczyn, które z daniem „Pyry spod pierzyny” zajęło II miejsce w konkursie na „Najsmaczniejszą potrawę regionu”.

Sylwia Wasilewska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*