Festyn Rodzinny oraz obchody Jubileuszu 70-lecia Klubu Sportowego „URAN” w Trzebiczu

Tradycyjnie jak co roku na początku lipca Sołtys i Rada Sołecka w Trzebiczu zorganizowała Festyn Rodzinny, który w tym roku był bardziej wyjątkowy a to za sprawą tego, iż do organizacji Festynu przyłączył się Klub Sportowy „URAN” w Trzebiczu obchodząc Jubileusz 70 –lecia istnienia Klubu.

Całość imprezy zapoczątkowała uroczysta Msza Św. w Kościele w Trzebiczu odprawiona przez naszego Proboszcza Ks. Kanonika Tadeusza Wołoszyna w intencji sportowców tych obecnych oraz tych nieżyjących.  Ciąg dalszy uroczystości odbył się na Boisku KS „URAN”. Swoją obecnością zaszczycili między innymi : Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Starosta Edward Tyranowicz, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze Robert Skowroń, przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie Wlkp. Jarosław Gołębiowski, Wiesław Kaczmarek oraz zaproszeni goście: oldboje i osoby zasłużone dla klubu, Sołtys i Rada Sołecka, prezesi  sąsiednich Klubów.  Podczas imprezy wręczono odznaczenia dla osób, które grały dawniej w KS URAN : Jerzemu Klimowskiemu, Zenonowi Pawlakowi, Jerzemu Odwrotowi, Lechowi Fijak, Józefowi Ignaszak, Tadeuszowi Widera, Bolesławowi Pieluszczakowi, Tadeuszowi Kardackiemu, Henrykowi Stopa, oraz tym obecnie grającym: Piotrowi Biedzińskiemu, Dariuszowi Turczynowi, Tomaszowi Sokalskiemu oraz najstarszemu grającemu w początkach URANU piłkarzowi Panu Józefowi Kikut z Trzebicza. Specjalne zasłużone podziękowanie otrzymał obecny Prezes KS „URAN” Zbigniew Smogur, który na rzecz KS udziela się przeszło 40 lat. Wręczone zostały również podziękowania i statuetki  dla firm, sponsorów i osób udzielających się na rzecz KS .

Warto by wspomnieć o krótkiej charakterystyce naszego Klubu  gdyż powstał on po II wojnie światowej i założyli go miejscowi działacze tworząc wszystko swoimi siłami (szyli sami stroje, piłki , siatki itp. ) zawiązali oni Klub pod nazwą WICHER od 1947r. Pierwszymi zawodnikami i działaczami byli między innymi Kazimierz Janiszyn, Józef Kikut, Władysław Fuczyło, Zbigniew Wielkopolski, a budowniczym szatni Klubu był Pan Tadeusz Słaby. W połowie lat 80-tych poprzedniego stulecia za kadencji prezesa Lecha Fijaka Klub Sportowy przyjął nazwę „URAN” i  ta nazwa pozostała do dziś. Większość sezonów „URAN” grał na poziomie „A” klasy , w sezonie 2001/2002 po raz pierwszy zagrał w grupie lubuskiej IV Ligi zajmując 14 miejsce. W następnym roku zaś graliśmy już w klasie okręgowej, a w sezonie 2003/2004 w IV lidze zajmując  2 miejsce za „ARKĄ” Nowa Sól. W minionym sezonie seniorzy klasy „A” uplasowali się na 5 miejscu. Warto też wspomnieć, że od początków Klubu prowadzona była kronika, a kronikarzami byli Tadeusz Buszewski  po jego śmierci nie było kronikarza, a następnie po przerwie 6 -letniej w latach 90-tych kronikę uzupełnił i prowadził Henryk Pieluszczak niestety nasza „Perła Trzebicza” zaginęła i w chwili obecnej nową już kronikę prowadzi Tomasz Sokalski.

Wracając do naszych uroczystości nie mogły by one się odbyć bez meczy,  pierwszy – drużyn młodzieżowych, drugi  – oldbojów, w trzecim w którym to zagrał  KS „URAN” kontra „Lubuszanin” Drezdenko. Po wręczeniu podziękowań, odznaczeń i meczach zaproszeni goście udali się na poczęstunek ufundowany przez KS „URAN” , można było bezpłatnie posmakować również grochówki przygotowanej pod wodzą Pana  Henryka Nowika, a pozostali uczestnicy imprezy mogli skorzystać z atrakcji Festynu Rodzinnego przygotowanego przez Sołtysa i Radę Sołecką w Trzebiczu. Odbyły się występy artystyczne: pokaz Kettle Bal Fitnes pod okiem instruktora Aurelii Komo-Libio i jej teamu, wystąpiła młodzież „Kabaret niższej rangi” z Drezdenka, śpiewami umiliła nam czas Izabela Roszak oraz Ada Barczewska , zaśpiewały nasze „STOKROTKI”, a impreza  trwała przy zespole muzycznym „ALOS” Wojciecha Iwaszko. Podczas Festynu dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych zamków dmuchanych, wziąć udział w konkursach z nagrodami, pomalować nieodpłatnie twarz, podziwiać Stoisko Edukacyjne „Nadleśmnictwa Karwin”. W imieniu swoim jak również Rady Sołeckiej pragnę podziękować członkom zarządu, zawodnikom KS „URAN” w Trzebiczu za wspólną inicjatywę i połączenia dwóch imprez w jedną co dało większy wydźwięk, wspólną integrację. Dziękuję również sponsorom nagród rzeczowych dla uczestników festynu: S-Garden, SOBEX, Małgorzacie Graboweskiej z Gościmia,  Wiolecie Klimowskiej, Renacie i Michałowi Szlendak oraz występującym i  młodzieży za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu konkursów dla dzieci: Paulinie i Klaudi Bury oraz ich koleżance Paulinie. A korzystając z okazji pragnę życzyć  wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia za rok na kolejnym Festynie Rodzinnym.

Sołtys Trzebicza Paulina Pieluszczak- Suchodolska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*