Dzieci z Drezdenka wyjadą na wakacje z Muszkieterami

Dzięki właścicielom sklepu Intermarchè w Drezdenku troje dzieci z naszej miejscowości wyjedzie na wymarzone wakacje.

Blisko 1000 dzieci z ponad 300 polskich miast spędzi lato w górach i nad morzem w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na pierwsze turnusy kolonijne organizowane przez Fundację Muszkieterów uczestnicy wyjadą już w połowie lipca. Dzieci z Drezdenka wyjadą 16 lipca i wypoczywać będą w przepięknej podhalańskiej miejscowości Sierockie.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja dobroczynnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznają na wyjazdach 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto – To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi. Pierwszy autokar ruszy już 16 lipca. Łącznie w trakcie trwania akcji odbędzie się 9 kolonijnych turnusów
w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akacja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè.

Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*