Drezdenko zgarnia wszystko!

Krótka recenzja z otwartego Pucharu Polski Taekwon-do ITF „Polish Open Cup”

11 marca w Dzierżoniowie w województwie dolnośląskim odbyły się Otwarty Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Do rywalizacji sportowej przystąpił, jak co roku Klub Sportowy Dragon oraz kluby z pozostałych zakątków naszego kraju. W turnieju łącznie wzięło udział 480 zawodników i zawodniczek. Klub Sportowy Dragon wystawił 40 zawodników, Drezdenko reprezentowało 6 zawodników i 2 zawodniczki.
Julia Blatkiewicz (junior) na co dzień trenująca w Głównym Centrum Sportowym Dragon w Gorzowie Wielkopolskim, jak zwykle nie zawodzi. Trzeba przyznać że ta młoda i utalentowana zawodniczka z roku na rok wykazuje coraz wyższą formę. W pasjonujących pojedynkach Julia zajęła 1 miejsce w walce ciągłej oraz 2 lokatę w walce przerywanej. Julia od tego roku jest w kadrze Polski, a zdobyta lokata poświadcza tylko trafność wyboru jej do kadry.
Maciej Frankiewicz (kadet) sumienny i waleczny, a przy tym niezwykle skromny chłopak. Jest obecnym Mistrz Polski oraz stypendystą Urzędu Miasta Drezdenka za wybitne osiągnięcia sportowe. Maciej przywozi ze sobą do domu tytuł najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii wiekowej. Zdobywa złoto w walkach przerywanych i srebro w technikach specjalnych. Podwójne gratulacje i podziw dla Macieja ze względu na ilość zawodników w jego kategorii wzrostowej, było ich aż  24 co w systemie pucharowym przekłada się na 5 walk jedna po drugiej. Każdą wygrywa deklasyfikując prawie wszystkich zawodników przed czasem.
Semir Wasilewski (kadet). Zdolny z bardzo dobrym wyczuciem dystansu, walczący bez lęku. Tak w skrócie można opisać Semira. Swoją ciężką pracą na treningach wypracował sobie opinię jednego z lepiej rokujących zawodników w klubie. Zawody w Dzierżoniowie okazały się dobrym sprawdzianem dla Semira, który to zdał go bardzo dobrze uzyskując pierwszą lokatę w walkach przerywanych. Systematyczne treningi i sumienne powtarzanie schematów walki przyniosły oczekiwane skutki. Warto nadmienić, iż finał Semira trwał zaledwie 15 sekund (samej walki), co przemawia o skuteczności wyuczonych schematów, a przy tym poziomie wyszkolenia młodego adepta.
Mikołaj Bronisz (kadet). Najwyższy stopień uczniowski w sekcji Drezdenko. Stypendysta Urzędu Miasta Drezdenka za wybitne osiągnięcia sportowe. Multimedalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Niemiec. Zawodnik zarówno Taekwon-do, jak i kickboxingu. Związany z klubem od 2012 roku. Obecny Mistrz Polski. Mikołaj zdążył już wszystkich przyzwyczaić do sukcesów przy każdej możliwej okazji. Srebro w walce oraz srebro w technikach specjalnych to bardzo dobry rezultat. Nie spoczywając na laurach Mikołaj wraz z kolegami ciężko pracuje przygotowując się do Mistrzostw Polski, które już za miesiąc.
Eryk Krawczyk srebro w walce ciągłej, junior młodszy. Wielkie słowa uznania należą się temu zawodnikowi. Eryk wykonał największy progres ze wszystkich adeptów Drezdenka. Od 3 lat Eryk powoli i sukcesywnie pracuje nad formą oraz techniką. Podczas wcześniejszych występów był zawsze o krok od podium. Dzierżoniów okazał się tym miastem, gdzie Eryk po raz pierwszy i zapewne nie ostatni staje na podium. Półfinał wygrywa bez większego wysiłku, natomiast dużo wyższy zawodnik w finale wygrywa z naszym adeptem na punkty.
Hanna Bronisz (młodzik). Stypendystka Urzędu Miasta Drezdenka za wybitne osiągnięcia sportowe. W klubie dosłownie od niemowlaka. Wychowała się praktycznie na sali tuż obok ciężko trenującego taty i brata. Obecna na każdym treningu. Multimedalistka Mistrzostw Polski oraz imprez rankingowych Taekwon-do ITF. Hania na Open Polish Cup dwukrotnie staje na podium zdobywając podwójny brąz za walki kalaki oraz techniki specjalne.
Kacper Frankiewicz (młodzik) utalentowany, młodziutki zawodnik. Kacper, brat Macieja to z pewnością nowa generacja i nowy poziom zawodnika. Zarówno on, jak i Hania będą przez długie lata wyznaczać sposób walki, połączenie stałych elementów plus własnych przemyśleń w trakcie walki z przełożeniem na zastosowanie ich bezpośrednio w jej trakcie.
Kacper podczas turnieju zdobywa złoto za techniki oraz srebro za test szybkościowy.
Karol Kuliński posiada niezmierzone pokłady energii oraz pozytywne nastawienie. Jadąc na zawody, jedzie po wygraną. Ten 6 letni chłopak może być dla wielu przykładem nastawienia do udziału w rywalizacji sportowej. Zero stresu, sto procent pozytywnej myśli. W pierwszej walce kalaki wygrywa bez większego wysiłku, walcząc jak natchniony. Niestety drugą walkę przegrywa z o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem. Mimo, że te dzieciaki mają zaledwie po 6 lat walczą już od 4 roku życia. Karol wraca do domu z najważniejszym medalem. Medalem za odwagę.
Wszystkim zawodnikom po raz kolejny gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Taekwon!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*