Drezdenecka Scena Literacka – Zaduszki Poetyckie – Stąd do tamtąd

Miejsce: Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku

Termin: 10 listopada 2015

godz.: 18:00

Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Tischnera i Stowarzyszenie Alternatywna Gmina zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu Drezdenecka Scena Literacka. Tym razem będą to Zaduszki Poetyckie, poświęcone twórczości nieżyjących, naszych regionalnych twórców: Eryka Pietruszaka i Marka Skiby (Drezdenko), Zdzisława Morawskiego i Kazimierza Furmana (Gorzów) oraz Andrzeja Sulimy-Suryna (Krzyż).

Jak Polska długa i szeroka, na początku listopada w różnych miejscach odbywają się środowiskowe Zaduszki, poświęcone, przywołaniu pamięci tych, których nie ma już między nami. Kiniarze organizują zaduszki filmowe, muzycy, zaduszki jazzowe, literaci, zaduszki poetyckie. Osoby związane z Grupą Literacko-Artystyczną LUBDRZEŃ oraz z Teatrem Alter Ego, przywołają tych, którzy byli solą naszej ziemi. Wiersze czytać będą; Aniela Cacak, Iwona Frąszczak, Paulina Swacińska, Mateusz Fuczyło i Tomasz Walczak. Niewątpliwie atrakcją tego spotkania będzie muzyka grana na żywo… Skrzypce są magicznym instrumentem, a jakie dźwięki na nich potrafi wyczarowywać Aleksander Frąszczak, będziemy mogli się przekonać już niebawem. Olek ma na swym kącie niemałe doświadczenie i wiele zdobytych laurów… Muzyka i poezja, zapowiada się pyszny wieczór…

Przyjdź, przyprowadź swoich znajomych, to na pewno będzie kolejny, niebanalny wieczór, który możesz spędzić wśród kreatywnych i twórczych osób. Przyjdź, przynieś ze sobą symboliczną świeczkę, ciasto domowe lub dobre wino. Posiedzimy w kawiarnianej atmosferze, przy kawie, herbacie, lampce wina i domowych wypiekach. Posłuchamy poezji, porozmawiamy, pobędziemy razem.

Tomasz Walczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*