Drezdenecka Scena Literacka – …a jeśli przyjdzie jutro

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Drezdenecka Scena Literacka, organizowanych wspólnie przez Stowarzyszenie Alternatywna Gmina i Bibliotekę Publiczną im. ks. Józefa Tischnera.

Tym razem wieczór autorski Katarzyny Kędzierskiej pn. „…a jeśli przyjdzie jutro”. Spotkanie wyjątkowe, gdyż jego bohaterką będzie piękna i wrażliwa kobieta, mieszkanka pobliskiego Międzychodu, pochodząca z Sierakowa, absolwentka Liceum Medycznego w Drezdenku. Wszystkie te trzy miasta skupia Puszcza Notecka, która nie pozostaje bez wpływu na osobowość, wrażliwość i twórczość pani Kasi. Będzie pastelowo i uczuciowo. Katarzyna Kędzierska jest autorka dwóch tomów poetyckich „Motyle” (wyd. 2004)
oraz „…jeszcze wczoraj – już dziś…” (wyd. 2014).

Spotkanie poprowadzi dwoje naszych drezdeneckich poetów związanych z Grupą Literacko-Artystyczną LUBDRZEŃ: Iwona Frąszczak i Tomasz Walczak.

Będzie także okazja do otwarcia kolejnej odsłony naszej Galerii Jednego Obrazu, którego kustoszem jest Katarzyna Jenek. Z założenia przyjęliśmy, że obraz ma współbrzmieć z literaturą, ma być jednocześnie elementem scenografii wieczoru autorskiego. Tak więc zapraszamy do obejrzenia obrazu olejnego artystki drezdeneckiej, zawodowo związanej z Centrum Promocji Kultury – Sylwii Czupryńskiej-Peszel. Obraz po spotkaniu będzie wyeksponowany w witrynie Biblioteki.

Zwyczajowo już zapraszamy do dolnej sali Biblioteki, która na ten wieczór ponownie stanie się kawiarnią artystyczną. Stoliki, świece, lampka wina i domowe wypieki przy filiżance kawy. Tak więc będzie to uczta i dla ciała, i dla ducha. Wstęp wolny, przybywajcie w czwartek, 14 kwietnia 2016 o godz. 18:00.

12932643_1076249952419639_7894017150209490589_n

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*