Drezdenecka KICKBOXERKA z Orłem na piersi!

Doskonałe zakończenie sezonu 2015/2016 dla Anny Mamot zawodniczki Klubu Sportowego Dragon. Jak już wcześniej informowaliśmy Ania w tym roku zdobyła podwójne złoto na Mistrzostwach Polski Kickboxingu Kurzętnik 2016 w kategorii kobiet senior -70 kg. Ponad tydzień temu otrzymaliśmy informację, że powołano do kadry nasze trzy zawodniczki klubowe. Marta Pyra, Kamila Przysiężniak oraz wychowankę Drezdenka Annę Mamot.

W skrócie mogę tylko dodać, że ciężka praca, determinacja oraz silny charakter, jakim się wykazała Ania opłacił się.

Co skłoniło bądź, kto cię namówił na tego rodzaju zajęcia?

A.M.: Od zawsze chciałam trenować sztuki walki. Z natury jestem osobą bardzo energiczną, która poszukuje nowych wrażeń, dlatego zapisałam się na lekcje kickboxingu. Namówiła mnie na to moja koleżanka Gosia, która już wcześniej uczęszczała na takie zajęcia. Trener wspierał mnie mówiąc, że mam do tego predyspozycję i to jeszcze bardziej mnie zmotywowało. Zdecydowałam się pójść na pierwszy trening i poczułam, że to jest coś dla mnie. Sport stał się moją pasają, a kolejne sukcesy umacniają mnie, że ta decyzja jest właściwa.

Jak długo trenujesz?

A.M.: Od zawsze byłam typem sportowca. Od dzieciństwa grałam w siatkówkę, a od 2 lat trenuje kickboxing.

Jak wygląda Twój cykl treningowy przez tydzień?

A.M.: Każdego dnia jestem aktywna fizycznie. Treningi kickboxingu odbywają się cztery razy w tygodniu, dodatkowo w poniedziałki i środy ćwiczenia są wzbogacone sekwencją samoobrony. W pozostałe dni biegam i robię ćwiczenia siłowe.

Jakie plany na przyszły sezon?

A.M.: Zamierzam zwiększyć częstotliwość i intensywność swoich treningów, planuje poprawić prace rąk i zbierać kolejne doświadczenie uczestnicząc w zawodach.

Jak się zapatrujesz na powołanie do Kadry Polski Seniorów w kickboxingu?

A.M: Jestem zdyscyplinowana i pracowita. Entuzjastycznie zapatruje się na powołanie do Kadry Narodowej w kickboxingu. Jestem świadoma odpowiedzialności, jaką niesie za sobą przynależność do reprezentacji, ale nie boje się podejmować nowych wyzwań.

Aniu wszyscy klubowicze i zapewne mieszkańcy Drezdenka trzymamy za ciebie kciuki. Mistrzostwa Świata w Grecji już niebawem. O wszystkim będziemy informować Państwa na bieżąco.

B.W.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*