Dofinansowanie kosztów zmiany systemu ogrzewania

Rada Miejska 9.XII.2015 uchwaliła zasady udzielania dotacji celowych z budżetu Gminy Drezdenko na dofinansowanie kosztów zmiany systemu ogrzewania na ekologiczne.

Drezdenko postanowiło wspierać nowoczesne i energooszczędne rozwiązania grzewcze poprzez ich dofinansowanie. Działania te mają na celu zmodernizowanie starych systemów grzewczych na nowe – bardziej przyjazne środowisku. Zakres takiej modernizacji obejmuje wymianę posiadanego ‚nieekologicznego’ kotła c.o. na wybrane ekologiczne rozwiązanie grzewcze spełniające określone normy emisji zanieczyszczeń do atmosfery takie jak ogrzewanie:

  • elektryczne,
  • gazowe,
  • olejowe.

Dodatkowo dofinansowaniem może zostać objęty zakup i montaż:

  • pompy ciepła,
  • kolektorów słonecznych.

Dofinansowanie nie obejmuje coraz popularniejszego w Polsce a rozpowszechnionego na zachodzie ogrzewania  ekogroszkiem i biomasą, które także zaliczane są do ekologicznych źródeł energii.

Dotacja przysługuje po wykonaniu inwestycji oraz jej odbiorze przez uprawnione osoby. Zwrot pieniędzy otrzymamy zatem po zainstalowaniu urządzeń spełniających warunki modernizacji. Dotacja udzielana jest jednorazowo i wynosi:

  • 50% poniesionych kosztów w przypadku zmiany systemu ogrzewania, jednak nie więcej niż 6.000,00 zł,
  • 50% poniesionych kosztów w przypadku montażu i zakupu pompy ciepła lub kolektorów słonecznych jednak nie więcej niż 6.000,00 zł.

W przypadku wyczerpania się środków finansowych przeznaczonych na dotacje w danym roku kalendarzowym, nie zrealizowane wnioski rozpatrywane będą w następnych latach, według kolejności wpływu.

Wnioski należy składać w sekretariacie Referatu Gospodarki Gminnej i Ochrony Środowiska, pokój 115. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem tel. (95) 7622957.

Treść uchwały wraz z wnioskami znajdą państwo pod adresem www.bip.drezdenko.pl

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*