Do wszystkich Przyjaciół i Sympatyków Harcerstwa Ziemi Strzelecko-Drezdeneckiej

Szanowni Państwo!

Niniejszym listem otwartym zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie lokalnego ZHP w jego działalności wychowawczej, praktykowanej z powodzeniem od wielu lat na naszych ziemiach, a w sferze ogólnopolskiej zauważonej i docenionej m.in. ostatnią uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ogłaszającej rok 2018 – rokiem harcerstwa!

W związku z zeszłorocznymi problemami naszej chorągwi w prowadzeniu kampanii 1%, nasz hufiec pozbawiony został środków, które zawsze pod koniec roku zapewniały nam płynność finansową oraz pozwalały pod koniec roku bezpiecznie kontynuować naszą misję statutową.

Miło nam poinformować, że na szczęście, w tym roku znów mogą Państwo przeznaczyć swój 1% z podatku dochodowego na rzecz naszego hufca wpisując w odpowiednią rubrykę PIT następujące dane:

KRS 0000 282 625 – cel szczegółowy: HUFIEC STRZELCE KRAJEŃSKIE ZHP (ważne by zaznaczyć kratkę pozwalającą na identyfikację darczyńcy, co zapewni skuteczność darowizny), jednakże jak wspomniałem wcześniej bez zeszłorocznych środków mamy obecnie problem ze spłatą ostatnich zobowiązań finansowych z roku 2017 r., stąd mój gorący apel o Państwa pomoc!

Zgodnie z obecnymi przepisami państwowymi, każdy kto dokona darowizny na rzecz ZHP, ma prawo do odpisania od dochodu 6% takiej darowizny, zatem wspomagając nasz hufiec, mogą Państwo również uzyskać pewną bonifikatę. Prosimy wszystkich zainteresowanych, udzieleniem nam wsparcia w formie darowizny, o kontakt mailowy pod adresem: strzelcekrajenskie@zhp.pl Wszystkim potencjalnym darczyńcom prześlemy stosowną umowę darowizny, która pozwoli na uzyskanie zwrotu z podatku, jednocześnie przekażemy, po wpływie darowizny, grafikę z podziękowaniem, którą można wykorzystać na swojej stronie, informując wszystkich online, że jest się oficjalnym przyjacielem hufca!

Wierzymy, że dzięki Wam uda nam się do końca stycznia uzbierać brakujący 1000 zł na spłatę zaległości i odzyskanie płynności finansowej. Wszystkim zaś tym, którzy już dziś chcą nas wspomóc, prosimy o darowiznę na konto hufca BGŻ SA 21-2030-0045-1110-0000-0259-3410 z tytułem przelewu: „darowizna na cele statutowe ZHP”.

Ufam, że pośród Państwa są nadal Ci, którym idea harcerska oraz dobro harcerzy leży na sercu i wspomożecie lokalny ZHP. Z góry dziękuję za każdy odzew i wsparcie!

CZUWAJ!

phm. Mariusz P. Groblica

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*