Ciekawostki i pasmo sukcesów Klubu Sportowego Dragon

Działający na terenie Drezdenka od 2010 roku Klub Sportowy Dragon, ma już swoją historie zapisaną w rozdziale sportu oraz promocji miasta Drezdenko na arenie całego kraju oraz poza jego granicami. W ostatnim czasie dużo się dzieje w życiu naszego klubu.

Dnia 1 kwietnia w Strzelcach Krajeńskich na sali sportowej gimnazjum odbył się egzamin centralny na pasy uczniowskie Taekwon-do ITF. Łącznie w egzaminie uczestniczyło 160 adeptów Klubu Sportowego Dragon z sekcji Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Bogdaniec, Dobiegniew, Zwierzyn, Krzeszyce, Bierzwnik, Jarosławsko. Skład komisji egzaminacyjnej: przewodniczący Rafał Bagiński V DAN Taekwon-do ITF, Bartłomiej Więskowicz III DAN, Marta Pyra II DAN, Kamila Przysiężniak I DAN, Adam Kulczycki I DAN, Michał Popiela I DAN. Każdy adept miał za zadanie wykazać się wiedzą ogólną na temat Taekwon-do, znajomością form TUL, wykazać się w testach siły oraz techniki kopnięć i uderzeń, a na koniec uczestniczyć w walce sportowej adekwatnej do wieku. Wszyscy uczniowie przeszli pomyślnie egzamin podnosząc sobie tym samym stopnie. Warto wspomnieć, że w Drezdenku najwyższy stopień uczniowski to 3 kup (niebieski pas z czerwoną belką), którego posiadaczem jest Mikołaj Bronisz, wytrwale uczęszczający na zajęcia od samego początku istnienia sekcji Drezdenko. W imieniu komisji egzaminacyjnej składamy wszystkim egzaminującym gratulacje i życzymy wytrwałości w kolejnym roku szkoleń. Taekwon!

Miło nam także poinformować, iż Julia Blatkiewicz wychowanka Drezdeneckiej sekcji, która w chwili obecnej uczy się w Gorzowie i tam też uczęszcza na zajęcia pod okiem trenera Rafała Bagińskiego podczas Mistrzostw Polski Full Contact Kickboxing w Piotrkowie Trybunalskim 7-9 kwietnia b/r zdobyła tytuł drugiego wicemistrza Polski. Full Contact jest koronną formą walki w kickboxingu. Walka odbywa się na ringu,wygrana następuje, gdy przeciwnik nie jest w stanie kontynuować walki lub po trzeciej rundzie, poprzez przewagę punktową. Gratulujemy Julce i bacznie śledzimy jej dalszy rozwój kariery zawodniczej.

Kulminacją ostatnich wydarzeń jest fakt, że podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF odbywających się w Halinowie k/ Warszawy nasi podopieczni nie zawiedli naszych oczekiwań. Niezmiernie miło jest mi poinformować, iż Drezdenko przywozi z Mistrzostw Polski pięć złoych medali, tym samym uzyskując pięciokrotny tytuł mistrza kraju.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju wśród kadetów zdobywa Mikołaj Bronisz. Mikołaj zdobywa tytuł mistrza kraju w walce sportowej oraz technikach specjalnych. Ciężkie przygotowania popłaciły skutecznością. Wielkie podziękowania, gratulacje i słowa uznania należą się Państwu Elżbiecie i Maciejowi Bronisz, którzy wspierają syna w tej pasji i biorą czynny udział w życiu naszego klubu. Dziękujemy!Podwójnym złotem może pochwalić się również Semir Wasilewski. Tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych i w walce sportowej. Semira oraz Mikołaja 5-7 maja w Lesznie czekają kolejne Mistrzostwa Polski tym razem w kickboxingu. Chłopcy nie spoczywają na laurach i dalej ciężko trenują przygotowując się do kolejnych zmagań. Trener kadry Rafał Bagińki wysławia się w samych superlatywach o Semirze oraz pozostałych uczestnikach turnieju w Halinowie. Gratulujemy Semirowi ogromnego sukces!. Ten młody zawodnik w pełni zasłużył na wygrane złota.

Jeden z najszybszych zawodników turnieju Maciej Frankiewicz o mały włos przegrywa walkę finałową w walkach sportowych zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski w walce sportowej. Jednak bezkonkurencyjny okazał się w technikach specjalnych, gdzie już drugi rok z rzędu przywozi do Drezdenka złoto i tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych. Maciej to kolejny przykład na to, że systematyczność i sumienna praca na treningach popłaca. Maciej gratulujemy i dziękujemy za emocje, które zapewniasz podczas każdego występu.

Mateusz Blatkiewicz może promować Drezdenko tytułem wicemistrza kraju zdobywając srebro w technikach specjalnych. Mateusz, brat Juli zapewne nie raz będzie dorównywał sukcesom starszej siostry. Wielkie podziękowania za determinację i ciężką pracę na ten sukces. Czekamy na dalsze sukcesy Mateusza i życzymy determinacji oraz tytułu Mistrza Polski, ponieważ jest on w zasięgu ręki!

Julia Blatkiewicz srebro w walce sportowej. Wytrwale dąży do bycia najlepszą. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że cierpliwość i ciężka praca będzie nagrodzona  wymarzonym złotym medalem. Podziw i zachwyt dla wytrwałości i ogromu starań, jakie wkłada ta młoda zawodniczka w trening. „Tytan pracy” jak określa ją trener kadry Rafał Bagiński.

Kacper Frankiewicz dwukrotny zdobywca brązowego medalu na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Techniki szybkościowe i techniki specjalne to mocna strona tego młodego zawodnika. Przez zabawę po osiągnięcia sportowe, tym właśnie jest Taekwon-do  w naszym klubie. Kacper jest zdeterminowany i ma bardzo dobry wzór, jakim jest jego starszy brat Maciej. Świetne rodzeństwo, wspaniała rodzina. Gratulujemy Państwu Frankiewicz tak utalentowanych synów i dziękujemy za czynny udział w życiu klubu!

Hanna Bronisz tym razem wraca z brązowym medalem za techniki specjalne. Młoda, a jakże ambitna. Mimo tak młodego wieku bardzo zdeterminowana na każdym turnieju. Wraca z lekkim niedosytem lecz jak zawsze z uśmiechem na twarzy. Hanna Bronisz- jeszcze będzie o niej głośno!
Napawa Nas duma z tak zdolnych i utalentowanych zawodników. Siedmiu startujących zawodników z Drezdenka i każdy powraca do domu z medalami.

Tak trzymać! Niech moc będzie z Wami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*