Ciąg dalszy zbierania podpisów!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w zbiórkę podpisów. Mamy ich coraz więcej!

Szczególne podziękowania należą się Anecie i Tomaszowi Fotek, którzy zdobyli dla nas do tej pory połowę z 360 zebranych podpisów i z tego co wiemy zbierają dalej. Co Sama Aneta myśli o idei powstania parku i dlaczego wraz z Tomkiem tak się zaangażowali w zbiórkę podpisów? Poniżej wyjaśnienie!

Dlaczego warto?

Urozmaici treningi biegowe, miejsce promujące zdrowy styl życia, aktywność fizyczną!!

Nie każdy z nas ma pieniądze i czas, aby w określonych godzinach chodzić na zorganizowane zajęcia. Park będzie dostępny dla każdego i o każdej porze. Wszyscy ludzie aktywni fizycznie znajdą tam coś dla siebie. Drabinki, poręcze i inne niezliczone elementy Street workout parku dają  szansę na wszechstronny trening każdej partii mięśniowej, kształtując równowagę, zwinność i siłę. Tego typu inwestycja da szansę np. przygotowania się do startu choćby w różnego typu biegach survivalowych, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród ludzi młodych, którzy coraz częściej wybierają zdrowy styl życia. Było by to miejsce spotkań różnych ludzi, gdzie można zawrzeć nowe znajomości i co najważniejsze odbyć wspólny trening na świeżym powietrzu.

Kolejne osoby poparły nasza inicjatywę!

Tomasz Stachowicz, nauczyciel wychowania fizycznego.

Witam! Przeczytałem na facebooku artykuł dotyczący poparcia inicjatywy założenia street workout park w Drezdenku. Jestem całkowicie za! Jako nauczyciel wychowania fizycznego i osoba uprawiająca dyscypliny wytrzymałościowo-siłowe uważam, że to powinno być przy każdej szkole. Wprowadzając do lekcji cross fit, tabatę czy trening funkcjonalny zauważyłem, że jest większa aktywność uczniów, mają coraz większą świadomość,że rozwijają w ten sposób swój potencjał psychomotoryczny poznając wiele ciekawych ćwiczeń. Po za tym znamy walory ćwiczeń na powietrzu. Chętnie się pod tym podpiszę. Pozdrawiam-Tomasz

Waldemar Laskowski – trener – KS Noteć Stare Bielice

Budowa profesjonalnego Street Workout Park to świetny pomysł w mieście takim jak Drezdenko, ponieważ zdecydowanie brakuje nam infrastruktury sportowej. Jak dobrze wiemy zdrowy tryb życia i dbanie o sylwetkę jest coraz bardziej ważne dla większości z nas, a sfinansowanie przez Władze miasta takiej zewnętrznej siłowni umożliwi mieszkańcom dostęp do urządzeń dobrej jakości bez ponoszenia żadnych kosztów. Mieszkańcy będą mogli w dowolnych godzinach korzystać z odpowiednio dostosowanych do ich potrzeb urządzeń, a przy tym nikt nie będzie podporządkowany ramom czasowym jakie ograniczają nas przy wyborze treningu w siłowni. Co więcej, w Naszym mieście możemy udać się zaledwie do kilku miejsc gdzie taki trening można wykonać i to jest zdecydowanie zbyt mało jak na rozwijające się miasto. Młodzi ludzie potrzebują takich miejsc jak Street Workout Park – to świetna inwestycja dla każdego mieszkańca!

Mapa instytucji w których można złożyć podpis.

A tak ćwiczy się w innych miastach.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*