Budowa remizy OSP w Drezdenku

Urząd Miejski w Drezdenku poinformował, że ruszyły prace budowlane w zakresie robót fundamentowych, ziemnych, izolacyjnych oraz murowych dotyczących budowy remizy strażackiej w ramach zadania „Budowa remizy OSP w Drezdenku”. Obiekt będzie znajdował się przy ul. Okrężnej w Drezdenku. Urząd informuje, że wykonanie zadania planowane jest w cyklu kilkuletnim.

Budowany budynek remizy  przeznaczony jest na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej.
W skład budynku będą wchodzić m.in. pomieszczenia ściśle związane z działaniem remizy takie jak dyżurka, sześciostanowiskowy garaż, wieża do suszenia węży oraz biuro. Pomieszczenia sanitarne w postaci ustępów, sanitariatów, umywalni i pralni. Pomieszczenia pomocnicze takie jak pokój dyżurnego, trzy magazyny przy garażu, magazyn rezerwowy, warsztat podręczny, pomieszczenie gospodarcze i techniczne, pomieszczenie do nabijania butli, magazyn gospodarczy OSP, kotłownia i szatnia.
W budynku zaprojektowano także siłownię, salę konferencyjną z zapleczem z postaci pokoju z aneksem kuchennym i ustępem oraz dwa mieszkania dla pogorzelców składające się z korytarza, łazienki, aneksu. Kubatura obiektu wyniesie 4 953,13 m³, a powierzchnia zabudowy aż 739,39 m².

Strażacy na nową remizę czekali od lat. Obecna siedziba przy ul. Nowogrodzkiej znajduje się w starym poniemieckim budynku, który jest w kiepskim stanie technicznym. Poza tym obecnie największym  problemem jest lokalizacja w samym środku miasta, co znacznie utrudnia działania.

ZDJĘCIA

INFORMACJA O INWESTYCJI

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*