Blizny i inne takie w Teatrze Kotłownia

27 maja godz. 19:00 Teatr Kotłownia

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Drezdenecka Scena Literacka, które organizowane są wspólnie przez Stowarzyszenie Alternatywna Gmina oraz Bibliotekę Publiczną im. ks. Józefa Tischnera. Tym razem spotkanie odbędzie się w magicznym miejscu, w Teatrze Kotłownia (podziemia Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego). Wieczór pn. „Blizny i inne takie”, którego bohaterem będzie Tomasz Walczak – poeta, pedagog teatru, wieloletni pracownik Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, obecnie animator wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

„Blizny” to pierwszy tom poetycki Tomasza Walczaka, ukazał się nakładem Fundacji Elbląg w 2006 roku. Ta książka nigdy w Drezdenku nie była prezentowana, a szkoda, wiec tym razem spotkamy się głównie z prozami poetyckimi i wierszem białym z tej właśnie książki, ale nie tylko… Będzie kilka tekstów z tomu „Drzazgi w myśli” (Stowarzyszenie Eurofamilia, Elbląg 2010) oraz „Fantasmagorie” (Stowarzyszenie Alternatywni, Elbląg 2014). Autor zaprezentuje także kilka ze swych najnowszych tekstów.

Spotkanie muzycznie ubogaci Mateusz Fuczyło, uczeń Zespołu Szkoł Ponadgimnazjalnych w Drezdenku, współpracujący z redakcją Radia Zachód w Zielonej Górze. Jakie klimaty i utwory muzyczne będą prezentowana?… Piękne i porywające… Niech to będzie jedną z wielu niespodzianek tego wieczoru.

Będzie można oczywiście zakupić książki poetyckie Tomasza Walczaka, mało tego, będzie można także uzyskać autograf, a jeśli ktoś będzie sobie życzył, także dedykację. Tego wieczora poezja będzie się kotłowała, jak mawia współgospodarz Kotłowni, ks. Jerzy Hajduga, także poeta.

Tomasz Walczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*