Adrian Zandberg odwiedził ZSP Drezdenko

Czołowy polityk Partii Razem,  zwycięzca debaty liderów partii politycznych w 2015 roku według czasopisma Na:Temat, przybył do szkoły by porozmawiać z uczniami o angażowaniu się w sprawy społeczeństwa, nie tylko na szczeblu krajowym, a także regionalnym.

Wystąpienie zaczął od wyjaśnienia jak bardzo ważne jest to, by obywatele angażowali się w życie społeczne, działali w ramach przeróżnych stowarzyszeń i przede wszystkim – chodzili na wybory. Drugą część spotkania wypełniły pytania, na które Adrian Zandberg chętnie odpowiadał. Niestety ilość chętnych do zadania pytania była zbyt duża w porównaniu do pozostałego czasu, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że początkowo uczniów spętała nieśmiałość i trzeba było poczekać aż się rozkręcą.

Wizyta pana Zandberga, choć wywołała wiele kontrowersji – była w mojej ocenie bardzo wartościowa. Nawet osoba o poglądach skrajnie przeciwnych mogła wynieść ze spotkania bardzo dużo. –  powiedział uczeń drezdeneckiego liceum, Mateusz Fuczyło.

Spotkanie było apolityczne, co działacze Razem uzgodnili z dyrektorem, więc nie pojawiły się na nim żadne treści ideologiczne. Z Adrianem Zandbergiem spotkali się tylko uczniowie chętni, obecność nie była obowiązkowa. Frekwencja wyniosła ok. 100 osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*