4. Drezdenecka Dycha

22 kwietnia 2018 roku w Drezdenku odbyła się czwarta edycja Drezdeneckiej  Dychy. Bieg ponownie okazał się sukcesem i przyciągnął biegaczy z całego kraju.  Organizatorem biegu był ponownie Karol Kazikowski autor bloga Wybiegać Marzenia, Marcin Stachowiak z biegi.wlkp, oraz Katarzyna Jenek.  Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Drezdenko.

Bieg podobnie jak w latach poprzednich miał szczytny cel. Tym razem pomoc polegała na wsparciu i zbieraniu funduszy na Dominika Masłowskiego – podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. U Chłopca we wrześniu b.r. wykryto guza mózgu. Obecnie chłopiec jest w trakcie leczenia w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej na Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Tegoroczny bieg ukończyło 327 zawodników na dystansie 10 km w kilku kategoriach wiekowych. W każdej z kategorii nagradzano 3 najlepszych biegaczy. Oprócz tego Nagrodzone zostały trzy najlepsze drużyny, które wyłonione zostały na podstawie sumy czasów brutto uzyskanych przez czterech najlepszych zawodników z danego klubu. Wśród najlepszych drużyn znalazły się Wybiegać Marzenia Team, HR max Barlinek oraz Salon Fryzjerski Styl Drezdenko. Oprócz tego przed biegiem głównym odbywały się zawody dzieci w których wzięło udział blisko 100 zawodników.

W biegu na 10 km wśród mężczyzn najszybsi na terasie okazali się Tarasiuk Paweł z Poznania z czasem 32:56, Kazikowski Karol z Poznania z czasem 34:30 oraz Naskręt Sławomir z czasem 35:27, natomiast wśród kobiet Dymek Malwina z Chełstu z czasem 38:43, Klaybor Natalia z Żegania z czasem 39:50 oraz Kołaczkowska Scześniak Katarzyna z Potasza z czasem 40:13.

Tegoroczna edycja ponownie okazała się największą tego typu imprezą biegową w okolicy.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*