ZLEKCEWAŻYLI PRZEPISY, ZLEKCEWAŻYLI OSTRZEŻENIA – POLICJANCI ZATRZYMALI IM PRAWA JAZDY

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jest, to informacja podsumowująca zaledwie pierwsze dni działań „majówka” i to tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obaj kierowcy oprócz, zatrzymanych uprawnień zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości jest główną przyczyną wypadków, dlatego policjanci szczególnie uważnie będą przyglądali się przestrzeganiu przepisów związanych z prędkością.

Trzy dni działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków. Pomimo próśb o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę, do części kierowców takie argumenty nie trafiają. Tak było w przypadku 29-letniego kierowcy skody, który w piątek /27 kwietnia/ jechał przez miejscowość Niegosław /pow. strzelecko-drezdenecki/ ponad 100 km/h. Jego jazdę przerwała strzelecka drogówka. Dla kierowcy kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem i punktami karnymi.

W niedzielę natomiast około godziny 21 w Gościmiu /gm. Drezdenko/ niebezpieczną jazdę na policyjnej kontroli zakończył 26-letni kierowca bmw. Urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało ponad 121 km/h. Młody kierowca tym samym przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 70 km/h. Nawet fakt, że 26-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, nie pozwoli mu uniknąć konsekwencji związanych z trzymiesięczną przerwą od kierowania. Policjanci ukarali młodego kierowcę mandatem w kwocie 450 zł. i 10 punktami karnymi.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy, tylko od początku roku ujawnili 38 podobnych przypadków, kiedy kierowcy przekraczali prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

KPP Strzelce Krajeńskie

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*