3. Drezdenecka Dycha

7 maja 2017 roku w Drezdenku odbyła się trzecia edycja Drezdeneckiej  Dychy. Bieg ten wpisuje się powoli w nasza lokalną tradycję przyciągając biegaczy z całej polski. Organizatorem biegu był Karol Kazikowski autor bloga Wybiegać Marzenia, Marcin Stachowiak z biegi.wlkp, oraz patron honorowy Burmistrz Miasta Drezdenko.

W tym roku bieg odbywał się pod hasłem „Pomagamy Gabrysi Roszak”, dziewczynce urodzonej  z rozszczepem kręgosłupa, otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku piersiowym oraz współistniejącym wodogłowiem. Gabrysia jest podopieczną Fundacji Spina oraz stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi BRUNO.

Tegoroczny bieg ukończyło blisko 309 zawodników na dystansie 10 km w kilku kategoriach wiekowych. W każdej z kategorii nagradzano 3 najlepszych biegaczy. Oprócz tego Nagrodzone zostały trzy najlepsze drużyny, które wyłonione zostały na podstawie sumy czasów brutto uzyskanych przez czterech najlepszych zawodników z danego klubu. Wśród najlepszych drużyn znalazły się Wybiegać Marzenia Team, DrużynaJ oraz Salon Fryzjerski Styl Drezdenko. Oprócz tego przed biegiem głównym odbywały się zawody dzieci w których wzięło udział 122 zawodników.

W biegu na 10 km wśród mężczyzn najszybsi na terasie okazali się Klaybord Dawid z Żagania z czasem 31:44, Tarasiuk Paweł z Poznania z czasem 32:50 oraz Kazikowski Karol z czasem 33:57, natomiast wśród kobiet Witczak Flajszer Agnieszka z Międzychodu z czasem 38:36, Kotecka Patrycja z Poznania z czasem 42:09 oraz Perz Emilia z Nowego Tomyśla z czasem 42:31.

Tegoroczna edycja była największą tego typu imprezą biegową w okolicy. Swój udział zadeklarowało jednak blisko 200 zawodników mniej niż w edycji 2.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*