Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Rąpin

Po wielu latach starania Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąpinie doczekała się nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód został zakupiony w ramach programu unijnego RPO Lubuskie 2020 w projekcie pn. „Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami”. Projekt realizowany był przy współpracy Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego  w Zielonej Górze i Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka, o wartości szacunkowej 850.000,00zł, przy udziale własnym gminy 150.000,00zł.

22 września auto zostało odebrane z fabryki w Kielcach, a następnie 22 października odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290 4×4 BL jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąpinie. Uroczystość rozpoczeła się mszą św. w intencji strażaków, której oprawę uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drezdenka. Przed remizą strażacką komendant OSP Rąpin Mariusz Suchecki złożył wiceprezesowi Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zielonej Górze, Lechowi Cablowi, meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Wciągnięto flagę państwową. Poświęcenia samochodu dokonał ks. proboszcz Stanisław Nalbach CRL. Następnie delegacja w składzie: Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Skarbnik Gminy Aleksandra Lachowicz, dyrektor Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zielonej Górze Elżbieta Polak i Lech Cabel przekazali kluczyki do samochodu.

Komendant OSP w Rąpinie, Mariusz Suchecki, złożył podziękowania osobom zaangażowanym w pozyskanie funduszy na zakup i doposażenie auta, panom: Maciejowi Pietruszakowi, Lechowi Cablowi, Sylwestrowi Onichimowskiemu i Edwardowi Buśko oraz paniom: Aleksandrze Lachowicz i Elżbiecie Polak.

Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy w historii naszej Gminy nowy samochód strażacki trafił do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowanej na wiosce!!!

Dziękujemy!!!

Mariusz Suchecki

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*